Saruhanlı vekili istiyor!!!

Manisa merkeze en yakın ilçe olmasına rağmen hep arka planda kalmış, resmen unutulmuş bir yer olan Saruhanlı, kendi bağrından yetişmiş bir Milletvekilinin çıkmasını ve Saruhanlı’ya hak ettiği hizmetleri getirmesini bekliyor.

28 Nisan 2018 - 20:04 - Güncelleme: 28 Nisan 2018 - 20:13

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimlerinin 24 Haziran tarihinde yapılacağının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmasının ardından milletvekili aday adayı olmak isteyenler partilere başvurularını yapmaya başladılar. Üst sıralardan Milletvekili adayı gösterilmek için bu günlerde yoğun kulis çalışması yapan aday adaylarından vatandaş “gerçek” anlamda hizmet bekliyor.

Saruhanlı’dan çıkacak bir milletvekiline ihtiyaç duyuluyor

Manisa merkeze çok yakın olmasına rağmen Saruhanlı’dan çıkmış bir milletvekilinin olmaması nedeniyle Saruhanlı yeterince hizmet alamıyor. Bu durum Saruhanlı’da partili partisiz herkesin ortak düşüncesi olarak ön plana çıkarken, hem vatandaşlar hem de siyasiler tarafından Saruhanlı’dan bir milletvekilinin seçilmesi ve Saruhanlı’nın hak ettiği hizmetleri mecliste gündeme gelerek hayata geçmesi isteniyor. Gerek verimli arazileri ile gerek gıda ağırlıklı organize sanayi bölgesi kurulabilecek ve bölgeye katma değer sağlayabilecek alanları ile gerekse Manisa ve İzmir’e olan yakınlığıyla stratejik bir öneme sahip olan Saruhanlı’ya yıllardan beri hak ettiği önem verilmiyor ve bir hizmet alamıyor. İlçenin bu dışlanmış, katma değer yaratabilecek yatırımların uzağında kalmış halinden kurtarılması ve çiftçilerin tarımı bırakarak Manisa organize sanayisinde çalışmaya gitmekten kurtulabilmesi için gerekli yatırımların ilçeye kazandırılması noktasında Saruhanlı’dan çıkacak bir milletvekiline ihtiyaç duyuluyor.

Farklı görüştekiler “Milletvekilinde” birleşiyor

Son yıllarda göç almaya başlayan ne nüfusun artış gösterdiği Saruhanlı’dan çıkacak bir milletvekili, bölgenin sorunlarını ve ihtiyaçlarını biliyor olmasından dolayı Saruhanlı’ya çok büyük hizmetler yapılması noktasında çok etkili olabilir. İlçede teşkilatlanmış olan tüm parti temsilcilerinin ve vatandaşların bu görüşte birleştiği görülüyor.

Saruhanlı’dan 3 tane aday adaylığı açıklandı

Milletvekili aday adaylıklarının açıklanması için son tarih 29 Nisan’da doluyor. Şu ana kadar Saruhanlı’dan 2 kişi Ak Parti’den 1 kişide İYİ Partiden olmak üzere 3 kişi milletvekili aday adaylığını açıkladı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin “Zeytin Dalı Harekatı” sırasında “Mehmetçiğe Bir Maaş’ta Sen Ver” Kampanyası başlatan ve bir emekli maaşını Mehmetçik Vakfına bağışlayan Saruhanlı’nın Seyitoba Mahallesinden işitme engelli vatandaş Sedat Çetinkaya ile Ak Parti’den Saruhanlı Belediye Meclis Üyesi ve Mali Müşavir Recep Çımak Ak Parti’den Manisa Milletvekili aday adaylıklarını açıklarken, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı görevinden istifa eden Saruhanlı Halitpaşa Mahallesinden Erdinç Karaköse İYİ Parti’den Manisa milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

Saruhanlı’nın isteği 2 ay içinde belli olacak

Milletvekili aday adalıklarını açıklayanların aday gösterilip gösterilmeyecekleri önümüzde günlerde netlik kazanacak ama aday gösterildikleri takdirde seçilip meclise gidip gidemeyecekleri ise 25 Haziranda belli olacak. Siyasi görüşleri farklı olan kesimlerin bile Saruhanlı’dan bir milletvekili çıkmalı hak ettiğimiz hizmetleri alabilmemiz için mecliste uğraş vermeli görüşünde birleştiği görülürken Saruhanlılı vatandaşların bu isteğinin olup olmayacağı da 2 ay içerinde netlik kazanacak.

Haber: Adem Şahin

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Recep Çımak


AK Parti Milletvekili Aday Adayı Sedat Çetinkaya


İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Erdinç Karaköse


YORUMLAR

  • 1 Yorum
www.manisagundemi.com