Reklam

Saruhanlı esnafı Suriye sınırında ,“vur yiğidim vur” dedi

Saruhanlı esnafı, Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar odasının öncülüğünde “Zeytin Dalı Harekatı”nda görev yapmakta olan askerlerimize destek olmak amacıyla Suriye sınırına gitti. İlk olarak Cilvegözü sınır kapısına giden esnaflar daha sonra sınır ilçeleri olan Kırıkhan, Reyhanlı ve Hassa’ya giderek top sesleri altında askere destek mesajları gönderdi.

13 Şubat 2018 - 10:12

Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar odasının “Zeytin Dalı Harekatı”nda görev yapmakta olan askerlerimize destek olmak amacıyla düzenlediği organizasyonla Saruhanlıdan 2 otobüsle yaklaşık 80 kişi, savaşın sıfır noktası olan Suriye sınırına giderek ellerinde Türk bayrakları ile askere desteğini yerinde gösterdi. Cilvegözü Sınır Kapısı önünde büyük bir Türk bayrağı açan Saruhanlı esnafına orada bulunan bölge halkı da katıldı.

  Başkan Kenez, “Allah, ordumuzun ve devletimizin yardımcısı olsun”

  Saruhanlı esnafının ilk durağı olan Cilvegözü Sınır Kapısında basın açıklaması yapan Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Emin Kenez, şunları söyledi, “Doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle ve güneyiyle bütün olarak ecdadımızın, atalarımızın, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün ve silah arkadaşlarının bizlere emaneti olan aziz vatanımızın şehzadeler şehri Manisa’nın Saruhanlı İlçesi esnafları olarak askerimize, polisimize, ordumuza destek olmak için buraya gelmiş bulunuyoruz. Allah tüm askerlerimizin, ordumuzun ve devletimizin yar ve yardımcısı olsun. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.”

  “Askerimiz sizin geldiğinizi hissetti, sizleri selamlıyorlar”

  Başkan Kenez’in açıklama yapmasının hemen ardından bölgede top atışlarının başlamasıyla Saruhanlı esnafı çatışmaların canlı şahidi haline geldi. Top atışlarından sonra, orada bulunan bölge halkı, “askerimiz sizin geldiğinizi hissetti, sizleri selamlıyorlar” ifadelerini kullandı. Yapılan top atışlarının ardından Türkiye tarafından da toz bulutları kabarırken Saruhanlı esnafı tekbir getirerek “şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganı attılar ve “vur yiğidim vur” diyerek askere desteklerini ve arkalarında olduklarını Suriye dağlarına doğru haykırdı. Cilvegözü sınır kapısında iken bir helikopterimizin düştüğünü ve şehit ve yaralıların olduğu bilgisini alan esnaf, yaralılara destek olabilmek ve kan verebilmek amacıyla Hatay Devlet Hastanesine gitti. Hastanede yaralılar için kan vermek istediklerini belirten Saruhanlı esnafına hastane görevlileri herhangi bir acil kan ihtiyacının olmadığını ifade ettikten sonra böyle bir dönemde bu derece duyarlı davranmalarından dolayı teşekkür etti.  Hastanede acil kan ihtiyacının olmadığını öğrenen esnaf, buradan Hassa İlçesinin sınıra en yakın bölgesine ulaştı. Çatışmaların yoğun olduğu bu bölgede ise kahraman askerlerimiz top atışlarını gece boyunca sürdürerek teröristlerin yuvalandığı yerleri vurmaya devam etti. Ayrıca Türkiye’nin dört bir yanından “Zeytin Dalı Harekâtı’na” destek olmak için vatandaşlar sınır boylarına resmen akın ediyor. Bursa’dan gelen bir aile araçlarının önüne, “Zeytin Dalı Harekâtı’ndaki askerlerimize baklava ikram etmeye gidiyoruz” yazdırmışlar ve Bursa’dan askerler baklava getirmişler. Buna benzer sınırda pek çok örnek görülebiliyor. Saruhanlı esnafı geri dönerken Adana’dan yaklaşık 50 araçlık bir konvoyla vatandaşlar sınır boyuna askere destek olmak için gidiyordu.

  Siviller Türkiye’ye sığınmaya devam ediyor

  Öte yandan Cilvegözü Sınır Kapısında Suriye’den Türkiye’ye girmek isteyenlerin kuyruk oluşturduğu dikkatlerden kaçmadı. Suriye’de ki savaştan kaçarak hayatlarını kurtarmak için Türkiye’ye sığınmak isteyen yüzlerce Suriyelinin sınır kapısında oluşturduğu kuyruktan çıkarak Türkiye topraklarına adım atanların sevinçleri ise gözlerinden okunuyordu.

ÖZEL HABER: SERKAN KÜL


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tek yön uygulaması başlıyor
Tek yön uygulaması başlıyor
Balkondan düşen yaşlı adam yaşamını yitirdi
Balkondan düşen yaşlı adam yaşamını yitirdi
www.manisagundemi.com