Reklam
  • Reklam

Saruhanlı'da Emlak Sektörü Durma Noktasında

Her geçen yıl nüfusu hızla artan şehirlerden biri olan Manisa da yükselen ev fiyatları, kirada oturan vatandaşların ev alma hayalleri, ve kira artışları, peki ev fiyatları ne kadar ? Saruahanlı da artış gösteren inşaat sektörünün sebebi ne ? Saruhanlı da emlakçı olan Selahattin Uzun emlak sektörünü, ev kiralarını ve inşaat sektörü hakkında bilgi verdi.

28 Temmuz 2018 - 10:38

Ev fiyatlarının artışı vatandaşların ev alma hayalini erteledi. Saruhanlı da inşaat sektöründe görülen artışa rağmen vatandaş neden ev alamıyor ? Saruhanlı da emlakçı olan Selahattin Uzun emlak sektörünün durumunu aktardı.Uzun; emlak sektörünün şuanda durma noktasında olduğunu, kira fiyatlarının ise eski ve yeni bina olarak değiştiğini belirtti.Ev kiralarında eski binalar 500 TL ile 600 TL arasında,yeni binalar 600 TL ile 1000 TL arasında değişmekte, dubleks evler ise 900 TL ile 1000 TL arasında değişiyor. Emlak sektörünün durma noktasın da olma nedenleri ise ev kredilerinde ki artış, 1,35 ve 1,55 arasında bir artış oldu. Bir diğer nokta ise inşaat malzemelerindeki artış buda ev fiyatlarına etki ediyor. Bu artışlar dolayısıyla emlak sektörünü de etkiliyor. Saruhanlı halkı ev almak yerine kiralamayı tercih ediyor, Uzun; 2 haftada bir, ev almak için vatandaşların aradığını belirtti.

Saruhanlı da Öğrenciler Ev Tutmuyor

öğrenciler saruhanlı da ev tutmak yerine Manisa, İzmir gibi yerleri tercih ediyor. Uzun Saruhanlı da yakında yeni açılacak olan fakültenin ve her yere ulaşacak doğal gaz ile birlikte öğrencilerin Saruhanlı da ev tutmaya başlayacağını belirtti.

Saruhanlı da Neden İnşaat Sektörü Fazla

Uzun Saruhanlı da inşaat sektörünün fazla olmasının nedenini şu cümlelerle belirtti; Manisa’ya en yakın ilçelerden biri Saruhanlı , ayrıca büyük fabrikaların servisleri Saruhanlı’dan hareket ediyor, Saruhanlı da vatandaşlara her yer yürüme mesafesindedir, hastene, adliye okul gibi.Trafik bakımından da çok

uyumlu bir yer olduğu için inşaat sektörü arttı vatandaşlar Manisa yerine Saruhanlı da ev kiralamayı tercih ediyor dedi.

Nazlı Can

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakamın bu fotoğrafı tepki çekti
Kaymakamın bu fotoğrafı tepki çekti
Mert Şişmanlar Dünya 3. Oldu
Mert Şişmanlar Dünya 3. Oldu
www.manisagundemi.com