Reklam

Saruhanlı Anadolu İHL ilk mezunlarını verdi

Saruhanlı Anadolu İmam Hatip Lisesi 2014 yılında başladığı eğitim öğretim faaliyetinde geçen 4 senenin sonunda ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadı. Törenin açılış konuşmasını yapan okul müdürü Günhan, “İmam Hatip mezunları sadece ülke yönetiminde değil dünyaya da şekil verici konumdadır.” Dedi.

15 Mayıs 2018 - 15:16

Saruhanlı Anadolu İmam Hatip Lisesi 18 öğrencisi ile bu yıl ilk mezunlarını verdi. Saruhanlı Belediye Kültür Merkezi'n de gerçekleştirilen mezuniyet programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Yüksek, Proje Koordinatörü Bülent Tekin, Almış Şentürk EML Müdürü Niyazi Akkuş, Yedieylül İlkokulu Müdürü Mehmet Arslan, Saruhanlı İmam Hatip Gönülleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Arif Gökoğlu, öğrenci velileri ve misafirler katıldı.

İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan mezuniyet programı, Kur'an tilavetinin yapılması, Okul Müdürü Ahmet Günhan'ın açılış konuşması ile devam etti. Okul tanıtım sunusunun gösterildiği ve mezun öğrenciler adına konuşmanın yapılmasının ardından, okul birincisi olan öğrenci tarafından okul yaş kütüğüne plaket çakıldı. Bayrak ve flama tesliminin yapılmasından sonra öğrencilere temsili diplomaları verildi ve öğrenciler protokol ile toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

“Kazanımların kıymeti bilinmelidir”

Okul birincisi olan öğrenciye diplomasını veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık, “İmam Hatip okulları bu duruma kolay gelmedi, bu kazanımların kıymeti bilinmelidir." dedi.

“İlçemizde tercih edilebilecek en avantajlı kurumdur”

Programda konuşan Okul Müdürü Ahmet Günhan, İmam Hatip okullarının misyonu ve vizyonu hakkında bilgi verdi ve imam hatip ruhuna vurgu yaparak, "İmam Hatip ruhu taşıyan herkes İmam Hatiplidir. Mehmet Akif Ersoy'un Asım'ın Nesli, Sezai Karakoç'un Diriliş nesli tanımı ancak İmam Hatip Lisesi'nde karşılığını bulur. İmam Hatip okulları dini ve kültürel ders programı ile öğrencileri geleceğe hazırlar, aldıkları eğitim ile yalnızca din görevlisi olunmaz, üniversite de istediği bir bölüme gidebilirler. Tüm liselerde 9. ve 10. sınıflarda aynı dersler okutuluyor, bu yönüyle İmam Hatipte okuyan öğrencilerin hiçbir eksiği oluşmuyor. Öğrenciler 10. sınıftan itibaren fen ve sosyal bilimler gibi istediği alanda eğitim görebilmeleri için sınıflar oluşturduğumuz ve pansiyon imkanı ile ilçemizde tercih edilebilecek en avantajlı kurumdur. İmam Hatip mezunları sadece ülke yönetiminde değil dünyaya da şekil verici konumdadır. Öğrenciler mezun olduktan sonra İmam Hatip Mezunları Derneği kurarak, mezunlar günü düzenleyerek bu okullara sahip çıkmalıdır" dedi. Program müzik eşliğinde öğrencilerin keplerini havaya fırlatması ile son buldu.

SERKAN KÜL

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yılmaz, İl başkanlığına getirildi
Yılmaz, İl başkanlığına getirildi
Madende ölen işçi dualarla memleketine uğurlandı
Madende ölen işçi dualarla memleketine uğurlandı
www.manisagundemi.com