Reklam
  • Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Saruhanlı Ak Parti’li kadınlar yeniden Çelikoğlu dedi

AK Parti Saruhanlı İlçe Kadın Kollarının 5. Olağan Kongresinde mevcut Başkan Hatice Çelikoğlu, yeniden başkanlığa seçildi. Saruhanlı Belediyesi kültür merkezinde yapılan kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasından sonra divan heyetinin seçilmesiyle başladı.

12 Nisan 2018 - 17:46

Divan üyeleri tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Ak Parti Manisa Milletvekillerinin kongre için yolladıkları mesajları okundu. Mesajlar katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

“Bizler her türlü engeli aşabilecek güce sahibiz”

Programda konuşan AK Parti Saruhanlı Kadın Kolları Başkanı Hatice Çelikoğlu, “Bizler inandığımız davamız için vereceğimiz mücadeleden vazgeçmeyip aksine güçlenip birbirimizi ve davamızı daha fazla sahipleneceğiz. Biz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi diklenmeden millet olarak dik duracağız inşallah. Bizler her türlü engeli aşabilecek güce sahibiz. Ak Partili kadınlar olarak partimizle mukaddes davamız için her zaman her ortamda verilmesi gereken mücadeleyi vermeye hazırız. Kafkas cephesinde savaşan Erzurumlu Fatma Bacı gibi, daha bir yıllık evli iken mücadeleye katılan Gördesli Makbule gibi, onlar bu dava için şehit oldular. Bizler de hem 2019 hem de 2023 için onların bize bıraktığı bu vatanı evlatlarımıza, torunlarımıza bırakma mücadelesi vereceğiz. Önceki kadın kolları başkanımıza ve ekibine verdikleri emekten dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diler, gelen misafirlere teşekkür ediyorum. Allah yardımcımız olsun yolumuz açık olsun inşallah” dedi.

“Çalmadık kapı, girmedik gönül bırakmayacağız”

Kongreler için bir yenilenme ve taze bir kan değerlendirmesi yapan Ak Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen ise şunları söyledi, “Önümüzde gerçekten çok zorlu bir süreç başlıyor. 2019 için tabi hedefimiz büyük. Ak Parti’nin hedefi her zaman büyük olmuştur ve başarmıştır da. Önümüzde yerel seçimler ve Türkiye’de ilk defa olacak başkanlık seçimleri var. Bizlerde kongrelerimiz tamamladık Saruhanlı olarak. Bu zaman kadar tek bir seçimde geride kaldık Saruhanlıda, o da 7 Haziran seçimleri. Diğerlerinden hep zaferle çıktık. İnşallah bu sene de ana kademe, kadın kolları ve gençlik kollarımızla birlikte kollarımızı sıvadık ve kapı kapı dolaşarak tüm gönüllere gireceğiz. İnşallah önümüzde ki seçimlerde ilk parti olarak çıkacağız. Ben ilçe başkanı olarak bu zaman kadar Saruhanlı da emeği geçmiş bütün kadın kolları başkanlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da çalmadık kapı, girmedik gönül bırakmayacağız. Kongremiz inşallah hayırlara vesile olur.”

“2019 seçimleri daha zor olacak”

Kadınlara ulaşma noktasında kadın kollarının çok ciddi çalışma içerisinde olduğuna dikkat çeken Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, “Yerel seçimlere baktığımız zaman kadınlarımızdan ciddi bir oy aldığımızı düşünüyoruz. Bu zaman kadar yapılan her seçim zordu. Bu önümüzde ki seçimler daha zor olacak diyoruz. Gerçekten 2019’da yapılacak seçimler çok daha farklı. Bu zaman kadar olan seçimler hep kırılma noktaları idi. Ama daha önceki kadın kollarımız çok ciddi çalıştılar. Hepsine teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da doğrularla ve sizlerle birlikte yürüyeceğiz. Yeni bir seçim dönemine giriyoruz. Hangi

pozisyonda olursak olalım bu dava için çalışacağız. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen’in önceki dönem Kadın Kolları Başkanı olan Medine Taştekin’e çalışmalarından dolayı plaket takdim ettiği kongrede, yapılan konuşmalar sonrasında tek liste halinde gidilen seçimlerde mevcut Başkan Hatice Çelikoğlu güven tazeledi. Kongreye, Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, AK Parti Kadın İl Kadın Kolları Başkanı Aynil Yavaş, AK Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Ahmet Gökmen ve yönetimi ile çok sayıda partili katıldı.

SERKAN KÜL


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com