Reklam

Milletvekili Özdağ'dan kahraman ambulans şoförüne ziyaret

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Şehzadeler ilçesine bağlı Selimşahlar Mahallesinde altyapı çalışmasından dolayı araç trafiğine kapatılan sokakta oturan iki ayağı...

12 Ocak 2018 - 17:36 - Güncelleme: 12 Ocak 2018 - 17:36

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Şehzadeler ilçesine bağlı Selimşahlar Mahallesinde altyapı çalışmasından dolayı araç trafiğine kapatılan sokakta oturan iki ayağı kesilmiş diyabet hastasını sırtında taşıyarak evine götüren Saruhanlı 112 Acil Servis ambulansı şoförü Çetin Karamanlar'ı ziyaret etti.
Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Saruhanlı'ya gelen AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ, Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, belediye meclisi üyeleri ve AK Parti ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Saruhanlı Devlet Hastanesine geçti. Burada, geçtiğimiz günlerde basına yansıyan örnek davranışıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da takdirini kazanan ambulans şoförü Çetin Karamanlar'ı ziyaret eden Özdağ, Karamanlar'a teşekkür etti. Özdağ, burada yaptığı konuşmada, "Normal görevinizin yanında ekstra bir görev daha yaptınız. İnsanlığınızı ve insan olduğunuzu gösterdiniz. Vatandaş olduğunuzu gösterdiniz. Aldığınız parayı helaliyle kazandığınızı gösterdiniz. Örnek oldunuz. Bu bizim geleneğimizde var. Yoksula, yaşlıya, hastaya yardım etmek. Sizler gibi insanlar çoğalsın inşallah. Size teşekkür ediyorum" dedi.
Ambulans şoförü Karamanlar ise böyle bir olayla tekrar karşılaşması halinde hiç tereddüt etmeden yine aynı davranışını ortaya koyacağını ifade ederek, şöyle konuştu: "Bizim gibi yüzlerce arkadaşımız her gün aynı işi yapıyor. Bir gün yine böyle bir olayla karşılaşırsam eğer yine aynı şeyi yaparım. Çünkü bizler bu dünyada baki değiliz. Yarın bizim anne ve babamız da aynı duruma düşebilir. Bizden sonra gelecek olan nesillere böyle örnek davranışlar bırakıp, onların da bu tür örnek davranışlar sergilemelerini umuyorum. Cumhurbaşkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Kendisi, Kaymakamlar toplantısında benden övgüyle bahsetti. Kendisiyle tanışmak istiyorum. Allah ondan razı olsun"

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
www.manisagundemi.com