MHP Teşkilatı Basın ile buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl teşkilatı Manisa basınını Looks Otelde kahvaltıda ağırladı. MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç’in katıldığı programda yaklaşan 31 Mart Seçimleri’nin ehemmiyeti konuşuldu.

09 Mart 2019 - 19:23
Reklam

MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, “Yeni teşkilat olarak seçim arifesi göreve başladınız. Bunun güçlükleri olacağı söylensede ben aynı kanaatte değilim. Çünkü hemen hemen tüm arkadaşlar yakinen tanıdığım şahsiyetler, tecrübenizle yıllardır teşkilatın değişik kademelerinizde yaptığınız görevlerle bu göreve çok çabuk adapte oldunuz. Bu kısa süre içerisinde kolay bir şekilde organize olduğunuzun şahidi de benim. Başarılarınızın daim olmasını diliyorum ve bu tecrübeli, bilgili yönetim kadrosuyla da çok büyük başarılara imza atacağınıza yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Akçay, “Malumunuz 31 Mart’ta bir Mahalli İdareler seçimini gerçekleştireceğiz ve bu seçimi de İttifaklar halinde yürütüleceğini dikkate aldığımızda Cumhur İttifakı içerisinde bu seçim çalışmalarını yürütüyoruz. Sevinerek ve gururla ifade ediyorum ki Cumhur İrtifakı’nın tüm mensupları, gerek MHP olarak bizler, gerek AK Parti’nin mensupları, Cumhur İttifakı’nın diline, hukukuna, üslubuna, tarzına ziyadesiyle riayet etmekte ve bunu içselleştirmiş bir halde bu kampanyayı birlikte yürüttüğümüzü ifade edebiliriz. Çünkü bu seçimlerin diğer seçimlerden ayrı hususiyeti malumunuz bir İttifak halinde gidilmesi. Bunu Cumhur İttifakı olarak ifade ettik. Bazılarının idrak etmekte zorlandığı, ülkem ve milletim diyen bir hareketin Beka meselesini, Beka kaygısını, Bekâ davasını anlamaktan ne kadar uzak kaldıklarını üzülerek görüyoruz. Beka’da neymiş deyip, domates biber fiyatlarına daha önceleyen siyasi lider ve partileri görüyoruz. Biz MHP olarak 50. yılını idrak eden bir partiyiz. Bu bana eskilerden bir anektodu hatırlattı. Daha 1969 yılında Başbuğumuz Alparslan Türkeş harekete davette bulunurken ‘Ben sokakta, pazarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye davet etmiyorum’ diye sözlerine başlamıştı hatırlasanız. Ama şimdi bu Kılıçdaroğlu, CHP, İYİ Parti ve diğer partilerin sözcülerine baktığımızda domates biber fiyatına satılan bir ülke bekası anlayışıyla karşı karşıyayız. 50 yıldır bizim mücadele ettiğimiz zihniyet ülkemizin, varlığı, birliği, geleceği, istiklali, istikbali için bir arpa boyu bile yol alamadıklarını gösterir. MHP’nin 50 yıllık çizgisindeki bütünlük, tutarlılık ve Türkiye’nin ufkunda bir yıldız gibi parlayan duruşuyla ne kadar haklı bir davanın mensupları olduğunu bir kez daha bu günlerde yaşanan hadiseler göstermektedir. 31 Mart seçimlerinde sadece Türkiye’de yaşayan 82 milyon vatandaş değil, Trump ve Avrupa ülkeleri merak ediyor. Terör örgütleri dört gözler bekliyor. Çünkü 31 Mart’ta pusuya yatmış durumdalar” diye konuştu. 

Akçay, “Sayın Genel Başkanımızın 31 Ağustos’ta dört ayaklı ana strateji ve iki siyasi hedef olarak belirlenenlere ulaşmak için az bir süre kalmıştır. Biz aynı zamanda bu seçimlerde vurulacak mührün Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bütün kurum ve kurallarıyla yerleştirilmesi sürecinde önemli bir etap olarak görüyoruz. Her türlü spekülasyon ve tartışmadan uzak bir şekilde Türkiye’nin bu sistemde en iyi şekilde yolunu yürümesi ve artık kendi içerisinde zaafa düşen bir görüntüye girmemesi gerekir ve artık bu şom ağızlarında kapatılması gerekiyor. Bu bakımdan sahada yaptığımız çalışmalarda vatandaşlarımıza her ortamda bunun bir beka seçimi olduğunu iyi anlatmalıyız. Çünkü vatandaşlarımız gündelik hayat içerinde bunun tam farkına varamamış olabilir. Bunları anlatacak olan bizleriz” ifadelerini kullandı.  

MHP Manisa İl Başkanı Ömer Baysal, “Bundan bir ay önce kurucu İl Başkanı olarak Genel Merkezimizin takdiri ve tercihi ile atandım. Bu toplantımızı yapmakta geç kaldık aslında biz. Çünkü yönetimimizi oluşturduk, yönetimimiz  onaylandı geldi ama 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçim çalışmaları  başladığı için biz yönetim ve basın buluşmasını ancak yapabildik. Çalışıyoruz, ayağımızın tozuyla Ankara’dan geldik. Yerel seçim çalışmalarına devam ediyoruz. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimlerde ekibim Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı AK Parti teşkilatları ile beraber ayrıca bir çalışma içerisindeyiz. Allahın izniyle biz bu seçimler alacağız, ondan yana hiç bir şüphemiz yok. Yönetimimiz çok güçlü, yıllardır bu teşkilatın içerisinde bulunan, yıllarca  beraber çalıştığımız kişilerden oluşuyor. Hepsi kendi işinde, gücünde Manisalı tanınan bilinen insanlar Grup Başkan Vekilimiz burada, desteklerini bizden hiç esirgemediler. Biz büyük bir ekibiz, yıllardır bu işin içerisindeyiz, yıllardır bu çalışmaların içerisindeyiz. Alnımızın akıyla 31 Mart seçimlerin de atlatacağız ve Cumhur İttifakını Büyükşehir ve 17 İlçe Belediyesi olarak alacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com