MHP-AK PARTİ İTTİFAKI MANİSA'YA NASIL YANSIYACAK

MHP ile AK Parti arasından uzun zamandır süren ittifak görüşmeleri henüz resmi bir açıklama yapılmaz ken parti kulislerinde ittifakın nasıl olacağı konuşulmaya başladı.

08 Aralık 2018 - 20:47

MHP ve AK Parti kulislerinden gelen bilgilere göre Cumhur ittifakı Manisa'da da uygulanacak. İttifak görüşmeleri sonucu AK Parti Büyükşehir belediye başkanlığında MHP Büyükşehir belediye başkanı Cengiz Ergün'e destek vereceği öğrenildi. Parti kulislerinden gelen bilgilerde ise 17 ilçede de ittifak olacağı yönünde oldu. İttifak yapılması sonucunda 11 ilçe AK Parti'li 6 ilçe ise MHP'li başkanlarda bulunuyor. Cumhur İttifak korunması için MHP 11 ilçede AK Parti ise 6 ilçede aday çıkartmayacağı yönünde değerlendirildi. Henüz resmi bir açıklama yapılmamışken ilk resmi açıklamayı MHP genel başkanı Devlet Bahçeli salı günü yapılacak grup toplantısında açıklaması bekleniyor.
CHP'nin ikinci parti olduğu Saruhanlı'da Hüseyin Yaralı ve Akhisar'da Salih Hızlı'nın 3 dönem kuralı uygulaması nedeniyle aday gösterilmeyecek olması CHP'li adayları güçlü kılarken bir diğer belediye ise 2014 yılında MHP'den Salihli belediyesini kazanan Zeki Kayda'yı AK Parti'nin desteği ile tekrar kazanmayı hedefliyor.
TABAN TEPİKİ
Cumhur ittifakının yerelde uygulanacak olması hem AK Partili hem MHP'li seçmen tepki gösterirken CHP ve İYİ Parti'nin aday göstereceği isme odaklandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com