Reklam

Mezarcının mezarından Vasiyet çıktı

Manisa ‘nın Demirci ilçesinde 32 yıl mezarcılık yapan 83 yaşındaki mezarcı ölünce kazılan mezarından 13 yıl önce yazdığı vasiyet mektubu ve altın çıktı.

05 Mart 2018 - 18:22

Edinilen bilgilere göre yıllarca Demirci ilçesinde belediye çalışanı olarak 32 yıl mezar işlerinde çalışan 83 yaşındaki Şerif Işıklı bugün vefat etti.

Ailesi Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinatörlüğüne müracaat ederek cenaze için hazırlıklara başladılar.

Bu sabah mezarlık hizmetlerine talimat verildi. Mezarını çok önceden aldığı belirlenen yılların Mezarcısı Şerif Işıklı ‘nın mezarı kazılmaya başlandı. Mezarı kazan görevli kazma çalışması sırasında bir anda kazmanın ucuna gelen bir poşet içindeki pet şişeye dikkat etti. Poşeti açıp baktığında bir pet şişe içinde vasiyet mektubu ve kurdelesi üstünde bir altın olduğunu görüp ilgililere haber verdi.

VASİYET MEKTUBUNU MEZARINI KAZARAK 13 YIL ÖNCE KENDİ GÖMMÜŞ

Demirci ilçesinde nam-ı diğer Mezarcı Şerif olarak bilinen Şerif Işıklı yıllar önce kendi el yazısıyla kaleme aldığı vasiyet mektubunda “ mezarlıktaki ağaçlara iyi bakılsın, çok çalıştım bu mezarlığı bu hale getirdim. Hocalar üzerime Kur-an okusun, mezarımı kazana da emanetini bıraktım hakkını helal etsin “ diyerek vasiyet mektubunun içine bıraktığı altını mezarını kazan görevliye bıraktığı anlaşıldı.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
www.manisagundemi.com