MCBÜ malzeme şenliği düzenledi

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) İnşat Kulübü, İnşaat Mühendisliği Öğrenci Toplulukları Birliği (İMTB) tarafından her yıl farklı bir üniversitede yapılan Malzeme Şenliği’ne ilk kez ev sahipliği yaptı. 

09 Mart 2019 - 21:18

Geleceğin inşaat mühendisleriyle akademisyenler ve özel sektörü buluşturan şenliğe 35 farklı üniversiteden 200’e yakın öğrenci katılım sağladı. Çeşitli etkinliklerle yapılacak şenlik, 11 Mart’a kadar devam edecek. Çeşitli üniversitelerden katılan öğrencilere, Muradiye Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezinde seminer düzenleniyor. Seminerler inşaat sektörü firma temsilcileri tarafından veriliyor. Malzeme Şenliği’nin amacı inşaat mühendisi öğrencilerin sektörde malzeme üzerine daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlamak. 

Manisa’da ilk kez düzenlenen Malzeme Şenliği hakkında bilgi veren Malzeme Şenliği 19 Genel Koordinatörü Onur Barış, “İMTB ailesinin her yıl sürekli eğitimlerinden biri olan Malzeme Şenliği 19’a bu yıl biz ev sahipliği yaptık. Malzeme Şenliği 19’a yaklaşık 180 öğrenci katılım gösterdi. Bu 35 üniversiteye tekabül ediyor. 3 gece 4 gün sürecek etkinliğimiz Manisa Merkez’de konaklamalı olup seminer salonumuz Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezi Muradiye’ye ulaşımlarını sağlıyoruz. Bu etkinliğimiz bizim için bir ilk. Hayırlısıyla üstesinden geleceğiz” dedi. 

Malzeme Şenliği’nin amacından bahseden Barış, “Öğrenciler hep okurken pratikte kalıyordu daha çok. Derslerin haricinde kendisini sektörle ortaklaşa iş yapabilmesini sağlamak, kendilerini geliştirmelerini sağlamak. En azından mezun olduğu zaman şöyle bir malzeme üzerine bir şey konuşabilmesi daha çok hedefimiz bu. Yani sonuçta biz inşaat mühendisi olacağız 1 yıl sonra. Mezun olduğumuzda malzemeler üzerinde konuşabilmek, hangi malzeme daha yararlı, faydaları, zararları üzerine konuşabilmek için düzenlenen bir etkinliktir. Hem daha çok kaynaşma adı altında oluyor. 35 üniversiteden gelen öğrenciler yılda 1 kez malzeme şenliğine katılıyor. Kendi meslektaşlarıyla tanışmış oluyorlar.  Aynı zamanda sektörden temsilcilerde geliyor. Etkinlik gerçekten çok dikkat çekici oluyor. O yüzden öğrencilerle sektör temsilcilerinin buluşması açısından güzel bir etkinlik diyebilirim” diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com