Reklam
  • Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MASKİ personeline ileri ve güvenli sürüş eğitimi

MASKİ Genel Müdürlüğü, bünyesinde görev yapan ağır tonajlı araç sürücülerine yönelik güvenli sürüş teknikleri eğitimi verdi. İki gün süren eğitimde personel, hem teorik hem...

13 Mart 2018 - 12:00 - Güncelleme: 13 Mart 2018 - 12:00

MASKİ Genel Müdürlüğü, bünyesinde görev yapan ağır tonajlı araç sürücülerine yönelik güvenli sürüş teknikleri eğitimi verdi. İki gün süren eğitimde personel, hem teorik hem de uygulamalı olarak bilgilendirildi.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, bünyesinde görev yapan personelin kendisini geliştirmesi için eğitim programları düzenliyor. Bu kapsamda, Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapan ağır araç sürücülerine ileri ve güvenli sürüş eğitimi verildi. 4 saatlik teorik eğitimin ardından sürücüler uzman eğitmenlerden uygulamalı eğitim de aldı. Eğitimde; sürücülere aktif ya da pasif güvenlik gereçleri, araçların hangi hava ve yol şartlarında nasıl kullanılması ile ilgili hususlar aktarıldı. Uygulama bölümünde ise yeni nesil araçların teknik donanımları, diferansiyel kilidi, fren sistemlerinin doğru ve etkili kullanımı sürücülere gösterildi.
Manisalılara yapılan hizmetlerin tam ve eksiksiz ulaşması için şeffaf bir anlayışla çalışmalarını sürdüren MASKİ Genel Müdürlüğü, kurum bütçesine katkı sağlamak için de çalışıyor. Kurum bünyesinde görev yapan ağır tonajlı araç sürücülerine ileri ve güvenli sürüş eğitimi verilirken yakıt sarfiyatının nasıl asgari düzeyde tutulacağı bilgilendirmesi de yapıldı.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com