MASKİ’den Mahallelerin Taleplerine Hızlı Cevap

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı’nın Yeniosmaniye Mahallesi’nden gelen dere temizlik talebi üzerine harekete geçerek bir buçuk kilometrelik çalışma başlattı.

19 Mayıs 2019 - 15:13
Reklam

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Saruhanlı ilçesine bağlı Yeniosmaniye Mahallesi’nden gelen talep kapsamında olası taşkın riskini ortadan kaldırmak amacıyla bir buçuk kilometrelik dere temizliğine başladı. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde devam eden çalışmalar tamamlandığında, dere içerisindeki yabancı maddeler temizlenerek dere kenarındaki tarım arazilerinin taşkınlardan zarar görmesi önlenecek.
“Çalışmalar gayet güzel gidiyor”
Yeniosmaniye Mahalle Muhtarı Hasan Hırçıner, “Mahallemizden geçen dere yatağı, yağmurlu havalarda taşıyordu. Taşan sulardan da etrafındaki tarım arazileri zarar görüyordu. Hem mahalle sakinleri hem de tarımla geçimini sağlayan arazi sahipleri çok sıkıntı yaşıyorlardı. Sağolsun MASKİ, talebimizi değerlendirerek şuan deremizi temizliyor. Çalışmalar gayet güzel gidiyor, memnunuz. Bizlere bu hizmeti sağladıkları için öncelikle Cengiz Başkanımıza ve MASKİ’ye çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com