Manisa'daki Ardahanlılar'dan memleketlerine giyim ve kırtasiye desteği

Manisa Ardahanlılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği (AR-DER) Kadın Kolları tarafından Ardahan'ın Hanak ilçesine bağlı Sevimli Köyündeki ilkokul çocukları için...

06 Aralık 2017 - 16:36 - Güncelleme: 06 Aralık 2017 - 20:38

Manisa Ardahanlılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği (AR-DER) Kadın Kolları tarafından Ardahan'ın Hanak ilçesine bağlı Sevimli Köyündeki ilkokul çocukları için başlattıkları yardım kampanyasında toplanan giyim ve kırtasiye malzemeler çocuklara ulaştırılmak üzere kargolandı.
AR-DER Kadın Kolları Başkanı Medine Yaşar, başkan yardımcıları Neslihan Baltacı ve Gülten Kılıçoğlu, Ardahan'ın Hanak ilçesine bağlı Sevimli Köyü İlkokulunda okuyan öğrencilere destek olmak amacıyla yardım kampanyası başlattı. Kadınların destekleriyle 7-12 yaş arasındaki öğrenciler için 25 çift bot, 15 adet mont, 20 adet okul çantası ve kıyafet toplandı. Kadınlar topladıkları yardımları Dernek Başkanı Yılmaz Ünal'a teslim etti.
Manisa'da yaşayan kadın kollarının memleketleri olan Ardahan'da okuyan öğrencilere destek olmak amacıyla böyle bir kampanya başlattığını kaydeden Dernek Başkanı Ünal, "Kadın kollarımızın gerçekleştirmiş olduğu bu anlamlı çalışmadan dolayı çok mutlu olduk. Kendilerine desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz" dedi.
Kadın Kolları Başkanı Medine Yaşar ise, eğitimin önemli olduğunu belirterek, Ardahan'da okuyan öğrencilere bir nebze de olsa katkıda bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını vurguladı. Konuşmaların ardından toplanan yardımlar, öğrencilere teslim edilmek üzere yola çıktı.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Soma'daki kaldırım işgalleri denetlendi
Soma'daki kaldırım işgalleri denetlendi
Başkan Mersin'liden belediye başkanlarına destek
Başkan Mersin'liden belediye başkanlarına destek
www.manisagundemi.com