Manisa'da yaban hayatına yem desteği

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kış mevsiminin iyice baş gösterdiği Demirci ilçesinde yaban hayvanlarının aç kalmaması için ilçenin yüksek kesimlerine yiyecek bıraktı.Rutin...

21 Aralık 2017 - 12:12 - Güncelleme: 21 Aralık 2017 - 15:52

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kış mevsiminin iyice baş gösterdiği Demirci ilçesinde yaban hayvanlarının aç kalmaması için ilçenin yüksek kesimlerine yiyecek bıraktı.
Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında doğa ve sosyal içerikli projeleriyle de ön plana çıkan Manisa Büyükşehir Belediyesi, biyolojik çeşitliliğin korunması amacıyla kış mevsiminin iyice baş gösterdiği Demirci ilçesinde yaban hayvanları için çalışma yaptı. İlçenin yüksek kesimlerinde yaban hayvanları için çeşitli bölgelere yiyecek ve yem bırakıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinasyon İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin Demircili esnaf ve vatandaş işbirliğiyle topladığı yiyecekler, ormanlık ve dağlık alanlarda hayvanların ulaşabileceği noktalara özenle bırakıldı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde tüm canlılara saygı anlayışıyla çalışmalar yürüttüklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinasyon İşleri Müdürü Kazım Aysan, yaban hayvanlarının aç kalmaması için bu tür çalışmaların süreceğini söyledi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com