Manisa’da sivil toplum kuruluşları ortak bir projeyi hayata geçirdi

Cumhuriyet Kadınları Derneği Manisa Şubesi, Malatyalılar Kültür Dayanışma Derneği ‘Köklerinde İyilik Var’ sloganıyla Manisa Kızılay Kan Merkezi’ne kan ve kök hücre bağışında bulundu.  Kampanya kapsamında 27 ünite kan bağışı ve 23 kök hücre bağışı oldu. 

30 Mayıs 2019 - 13:27
Reklam

Cumhuriyet Kadınları Derneği Manisa Şube Başkanı Fatma Ayhan, Malatyalılar Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Medet Özşen ile birlikte bu kampanyayı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Biz bu kampanyayı 1,5 yaşındaki kök hücre bekleyen çocuğumuz için yaptık. Bağış yapan bizleri yalnız bırakmayan duyarlı tüm dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Biz diyoruz ‘Köklerimizde iyilik var’ dedi. Malatyalılar Kültür Dayanışma Derneği Haydar İzci, böyle bir kampanyaya destek vermekten dolayı mutlu olduklarını söyledi. 

Kızılay Manisa Kan Merkezi Dr. Sedat Ulusoy, kök hücre bağışının Türkiye’nin gündeminde olduğunu belirterek, kampanya ile hem kan bağışı, hem de kök hücre numunesi aldıklarını ifade ederek, “Kan Acil değil sürekli ihtiyaçtır. Derneklerimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın destek vermesi çok önemlidir. destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com