Manisa'da Kanalizasyon taştı Vatandaş tepki gösterdi

Manisa Merkez’de tıkanan kanalizasyon kanalı hem esnafı hem de vatandaşları bezdirdi.

30 Haziran 2018 - 14:32

Şehzadeler ilçesindeki Nişancı Paşa Mahallesi Seyfettin Bey Caddesi’nde bulunan kanalizasyon hattı yağan yağmurun ardından tıkanması nedeniyle kanalizasyon suları dışarı taşmaya başladı. dışarı taşan kanalizasyonun yaydığı kötü koku nedeniyle çevre bulunan esnaflar ve vatandaşlar zor anlar yaşamaya başladı. MASKİ’yi  (Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi) arayan vatandaşlar yetkilileri aradı. MASKİ personeli gelerek kanalizasyondaki suyu çekti, ancak kanalizasyon tıkandığı için sular taşmaya devam etti. Böyle olunca saatlerce kötü kokuyla yaşamak zorunda kaldılar.  

Vatandaşlar MASKİ’nin konuya çözüm bulmadığını ifade ederek, “Sular bütün gece aktı. Yazık buna. Ben çok üzülüyorum. 185’i arıyorum. 5’inci sıradaymışım bekleyin 1 dakika var diyor. Bi daha aradım, bi daha aradım. 3 kere, 5 kere aradım. Ben gene 5.sıradayım. Birinci sıraya gelemedim haber vermek için. MASKİ’ye bir türlü ulaşamadım. Bayramda da olay oldu. o gün hassasiyetiniz için teşekkür ederim dediler ama siz hassas değilsiniz dedim. Bugün yine sabahtan beri kaç defa aramışımdır” dedi.  

Esnaflar ise kanalizasyon sularının akmasıyla kokunun yayıldığını, bundan dolaya da vatandaşların gelmediğini belirterek, sokağın komple koktuğunu, yetkililerden buranın bir an önce yapılmasını istedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com