Kurşunluhan'da ilk sergiyi Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi açtı

Şehzadeler Belediyesi tarafından restore edilen 520 yıllık tarihi Kurşunluhan açıldı. Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi tarafından özel bir sergi açıldı. Sergide tüm kurs öğretmenleri ve kursiyerlerin yapmış olduğu binlerce eser karma sergi şeklinde sunuldu.

30 Kasım 2018 - 18:44

 AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş,AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç sergiyi gezerek kurs öğretmenlerinden sergideki eserlerle ilgili bilgi aldı. 

AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in ekibiyle birilikte başarılı çalışmalara imza attığını belirterek, restore edilen Kurşunluhan’ın da bunlardan biri olduğunu söyledi. Bilen, “Bu coşkuyu, bu mutluluğu birlikte yaşamak için belediye başkanımızla birlikte buradayız. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Burada kültürel ve sanatsal etkinlikler yapılacak” diye konuştu. 

Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Çelik, “Bu sergi Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi’nin hizmet potansiyeli hakkında güçlü bir mesaj vermek istedik. Bu sergide giyim teknolojisinden el sanatlarına, görsel sanatlardan gümüş işleme tekniklerine kadar binlerce eser sergilendi. Böyle tarihi bir açılışta bizim çalışmalarımızın sunulmasına fırsat veren başta Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik olmak üzere tüm Şehzadeler Belediyesi personeline teşekkür ederiz. Ayrıca Kurşunluhan’ın bir kültür sanat merkezi olarak hizmet verecek olmasından dolayı Şehzadeler Belediyesi tarafından kurum müdürlüğümüze 5 tane sınıf tahsis ettikleri için Belediye Başkanımıza kurum adına ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Çelik, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi olarak Kurşunluhan’da tezhip, ebru, çini işleme, gümüş işleme ve genel kurslar altında 5 alanda meslek kursları açacaklarını kaydetti. ÇELİK, “Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi olarak halkımızın ilgi duyduğu kurslara açmaya devam edeceğiz ve halkımızı açacağız kurslara başvuru yapmalarını bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erkek Sneakers Maksimum Konfor Ve Rahatlık Sunuyor
Erkek Sneakers Maksimum Konfor Ve Rahatlık Sunuyor
4,5 YILDA 9500 BEBEK ZİYARET EDİLDİ
4,5 YILDA 9500 BEBEK ZİYARET EDİLDİ
www.manisagundemi.com