Kula Er Meyadanı’nın Kazananı Yine Serhat Gökmen Oldu

4 Eylül Kula’nın Düşman İşgalin’den Kurtuluşu Etkinlikleri kapsamında bu yıl 23'üncü düzenlenen Geleneksel Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Başpehlivan Serhat Gökmen oldu.

04 Eylül 2018 - 11:08

Türkiye’de isim yapmış en iyi 27 Başpehlivanın katıldığı Ege Bölgesi’nin en büyük er meydanı olan 23’üncü Geleneksel Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Başpehlivanlığı Serhat Gökmen göğüsledi. Spor Toto Yeni Kula Spor Kompleksi Güreş Sahası’nda kurulan er meydanında, 27 başpehlivan ve 175 pehlivanın katıldığı güreşleri, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi, Meclis Üyeleri, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş takip etti. Başkan Tosun ve protokol üyeleri,  2018 yılı Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu ile birlikte er meydanına teşrif ederek güreş severleri selamladı. Sabah saatlerinde başlayıp gün boyu süren güreşler, renkli görüntülere ve kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Er meydanında tüm boylarda çekişmeli müsabakaların yaşandığı güreşlerde Orhan Okulu, Hüseyin Gümüşaslan, İsmail Koç, Osman Aynur, Serhat Gökmen, ve Ekrem Yavuz gibi Türkiye’nin en ünlü 27 başpehlivanı, başpehlivanlık için kıspet kuşandı. Kula Belediyesi Güreş Takımı pehlivanlarının da yer aldığı müsabakalarda pehlivanlar kıyasıya mücadele etti. Vatandaşların yoğun ilgisi eşliğinde yapılan müsabakaların sonunda başpehlivanlıkta finale adını yazdıran Serhat Gökmen ve İsmail Koç mücadelesinde Serhat Gökmen kazanarak 23. Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin Başpehlivanı olurken ikinci İsmail Koç, üçüncüler, Kaan Kaya ve Arif Akın oldu. Kulalılarla birlikte bayram dolayısıyla şehir dışından gelen izleyicilerin yoğun katılım gösterdiği müsabakalar seyirciden tam not aldı. Yetkililerden alınan bilgiye göre 23. Kula Yağlı Pehlivan Güreşi, Ege’de bu yıl düzenlenen en büyük yağlı pehlivan güreşi oldu.

 

Kula Güreş Takımı Damga Vurdu

 

23. Geleneksel Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Kula Belediyesi Güreş Takımı, seyircilerin vermiş olduğu destekle çıktığı er meydanında Kula Belediyesi’nin gururu oldu. Kula Belediyesi Güreş Takımı Antrenörü Mahmut Yıldırım’ın öğrencileri başarılı müsabakalar ortaya çıkardı. Kula Belediyesi’ni çeşitli boylarda temsil eden Güreş Takımı’nda Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un pehlivanı Samet Taşdelen, Küçük Orta Büyük boyda altın madalya ile birincilik kürsüsünde yerini aldı.

 

Başkan Tosun; “Her şey Kula İçin”

 

Ata Sporu olan güreşe her zaman sahip çıkacaklarını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “ Bu yıl 23’üncüsünü düzenlediğimiz yağlı pehlivan güreşlerimizi geçen sene söz verdiğimiz gibi Spor Toto Kula Spor Kompleksi Güreş Sahası’nda gerçekleştiriyoruz. Spora ne kadar destek verdiğimizi biliyorsunuz, gençlerimizin kendilerini geliştirip birer başarılı sporcu olması için içinde voleybol, basketbol, tenis ve yüzme havuzunun bulunduğu çok amaçlı spor kompleksimizin tamamlanmasına çok az kaldı. 11 milyona yakın yatırımın yapıldığı spor kompleksimiz inşallah en kısa zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ben buradan bu spor kompleksinin yapılmasında en büyük desteği olan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum. Bunun yanında Belediyelerin görevi sadece yol, su yapmak değildir. Kula’daki işsizlik oranını ve göçleri önlemek amacıyla 1000 kişinin istihdam sağlayacağı Akar Tekstil iş birliği ile tekstil fabrikası açıyoruz. Şimdilik İzmir’e gidip işe başlayan 450 vatandaşımız iş sahibi oldu. 71 kişi de Kula Belediyesi otopark alanında iş başı yaptı. Sizlerden istediğim bu yapmış olduğumuz yatırıma sahip çıkmanız. İşin yanında kulamıza artık doğal gaz geliyor. Aksa Enerji ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde doğalgaz Protokolünü İmzalandık. İnşallah en kısa zamanda 28 Eylül 2018 tarihinde Zaferiye Mahallemizden başlayarak tüm mahallemize ulaşacak. Hepimizin hedefi 2019’un ilk altı ayında doğalgazı Kula’ya vermek. Her şey Kula İçin. Kula’ya hayırlı uğurlu olsun. Bu organizasyonun yapılmasın de emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com