Kula'da güvenli öğrenci taşımacılığı toplantısı

Manisa'nın Kula ilçesinde Kula İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Jandarma ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri okullarda öğrenci servis şoförlüğü yapan sürücülere yönelik sunum yaptı.

15 Şubat 2017 - 17:00

Manisa'nın Kula ilçesinde öğrenci servis şoförlerine yönelik, güvenli taşımacılık toplantısı düzenlendi. Kula 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programa Kula Kaymakamı Osman Güven, Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan, Kula İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sabahattin Öner, Kula İlçe Trafik Büro Amirliği görevlileri, Jandarma trafik bürosunda görevli personel, Kula Şoförler ve Otomobilciler Odası 2. Başkanı Ahmet Gürkan, kooperatif başkanları ve şoförler katıldı. Toplantıda konuşan Kula İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sabahatin Öner, taşımalı eğitimde görev yapan sürücülerin de eğitimin bir parçası olduğu belirtilerek, sürücülerin görevlerini en iyi şekilde yerine getirmelerini istendi. Öner'in konuşmasının ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri tarafından servis şoförlerine bilgilendirme ve İçişlereri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu yeni genelge ile ilgili bilgiler verildi.
Toplantının sonunda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan, "Geleceğimiz olan çocuklarımız sizlere emanet. Trafik kurallarına mutlaka uyun. Araç durmadan kapıları açmayın. Öğrenciler sizleri örnek alıyor. Araç kullanırken çok daha dikkatli olmalısınız" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaşehir'de kar kalınlığı 7 santimetreye ulaştı
Alaşehir'de kar kalınlığı 7 santimetreye ulaştı
Yılın ilk karı Soma'ya Düştü
Yılın ilk karı Soma'ya Düştü
www.manisagundemi.com