Kayışlar Mahallesi’nde Taşkın Riskine Son Veren Çalışma

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı’nın Kayışlar Mahallesi’nde başladığı 3 buçuk kilometrelik dere temizlik çalışmasını tamamladı. Ayrıca tarım arazilerini ayıran yola da koruge boru döşenerek yolda su birikintisi yaşanmasının da önüne geçildi.

17 Mayıs 2019 - 21:39
Reklam

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, dere yataklarının mahalleler için sıkıntı yaşatmasının önüne geçmek için çalışmalarını dört bir koldan sürdürüyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Saruhanlı’nın Kayışlar Mahallesi’nde başlatılan 3 buçuk kilometrelik dere temizlik çalışması kısa sürede tamamlandı. Mahallede tarım arazilerini birbirinden ayıran yola da koruge boru döşendi. Bu sayede yolda su birikintisi yaşanmasının da önüne geçildi.
“Cengiz Başkanımız her zaman kimsesizlerin kimsesi oldu”
Mahalle Muhtarı Baki Ulu, “40-45 yıl önce oluşturulmuş dere yatağımızda ilk defa böyle kapsamlı bir temizlik çalışması yapıldı. Bunu da tabi ki MASKİ Genel Müdürlüğü yaptı. Yol geçişleri de döşenen koruge borular ile güvenli hale getirildi. Bu durum çiftçilerimiz için çok olumlu oldu. Bu yıl tarlalarındaki mahsul bile artacak. Başkanımızın, alt ve üstyapımız içinde titiz bir şekilde çalıştığını biliyorum. En ücra köşedeki mezarlığımızda bile bakım onarım çalışması gerçekleştirildi. Cengiz Başkanımız her zaman kimsesizlerin kimsesi oldu. Vatandaşlarımıza hak ettiği hizmetleri sundu” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com