İYİ PARTİLİ AKKAL,BÜYÜKŞEHİR MECLİS TOPLANTISIYLA ALAKALI SESSİZLİĞİNİ BOZDU!

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Tamer Akkal, önceki gün gerçekleştirilen Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısıyla ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Akkal, gerçekleştirilen meclis toplantısında AK Partili meclis üyelerinin amaçlarının Manisalılara hizmet olmadığını ve şahsi siyasi hesaplar peşinde olduklarını söyledi.

12 Nisan 2018 - 13:24
Reklam

Önceki gün Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün AK Partili meclis üyeleriyle arasında yaşanan anlaşmazlık, Manisa kamuoyunda büyük bir etki yaratmıştı. Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan İYİ Parti Manisa İl Başkanı Tamer Akkal, AK Partili meclis üyelerine dikkat çekerek; “Madem hesap kitap işinde o kadar hassas davranıyorsunuz, cesaretiniz varsa 1000 odalı saraydaki israfı aşan masraflar için de genel başkanınıza hesap sorun.” dedi.

“Keser dönecek sap dönecek, seneye seçimlerde hesap dönecek”

Başkan Akkal sözlerine şöyle devam etti, “Bilindiği gibi 10 Nisan 2018 tarihindeki Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısı maalesef Manisa’mız adına bir utanç tablosu olarak tarihe geçmiştir. AK Partili Meclis Üyeleri ‘istemezük’ diyerek bu utanç tablosuna sebebiyet vermişlerdir.

Rutin olarak belediye meclislerinde bütçe konusu maalesef gelecek yıl yapılacak yerel seçimler için kurban edilmiştir.

Ey AK Partili meclis üyeleri!

Bu millet sizleri orada hizmeti engelleyin diye seçmedi, bilakis hizmetlere katkınız olsun diye o meclise gönderdi. Keser dönecek sap dönecek, seneye seçimlerde hesap dönecek.

Şimdi AK Partili meclis üyelerine soruyoruz;

Madem hesap kitap işinde o kadar hassas davranıyorsunuz, cesaretiniz varsa 1000 odalı saraydaki israfı aşan masraflar için de genel başkanınıza hesap sorun.

Madem bu milleti düşünüyorsunuz, hatta kendinizi yerli ve milli diye tanımlıyorsunuz, yüreğiniz yetiyorsa son dönemde gündemde olan milli bir değere sahip şeker fabrikalarının özelleştirilmesi konusunda da genel başkanınıza itiraz edin.

“Sizin amacınız üzüm yemek değil bağcıyı dövmek”

Madem kanunlara bu kadar önem veriyorsunuz, hak ve hukuktan bahsediyorsunuz, cesaretiniz varsa, amacı FETÖ terör örgütüyle mücadele için çıkarılan fakat kış lastiklerinin bile KHK kapsamında değerlendirildiği olağan üstü halin içeriğine uygun olarak kullanılması konusunda genel başkanınızı uyarın.

Ama yapamazsınız, çünkü sizin amacınız üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Sizler varlığınızı başkasının üzerinden ancak devam ettirebiliyorsunuz. Aklınızca siyasi manevra yaparak mevcut belediye başkanını köşeye sıkıştırıyorsunuz. Aklınız hiç basmıyor mu ey meclis üyeleri, bu yaptığınız en hafif tabiriyle ayıptır, ayıp.

Size tavsiyemiz titreyip kendinize dönmenizdir. Tekraren söylüyoruz göreviniz, şahsi siyasi hesaplarınızı bir tarafa bırakıp meclisi çalıştırmamak değil, Manisalılara hizmet emektir. İnşallah biz İYİ Parti olarak, iktidara geldiğimizde yerelde ve genelde oturduğumuz o meclis koltuklarında vatandaşa hizmet etmek için çaba sarf edeceğiz. İYİ Parti, kuruluş amacı asla kısır siyasi çekişmeler olmayan, tamamıyla vatandaşa hizmet odaklı ayrıştırıcı ve kırıcı değil, aksine toparlayıcı ve yapıcı politikalar izleyen bir siyasi oluşumdur. Sözlerime son verirken önemli bir konuya da açıklık getirmek isterim. Bizim derdimiz  asla şahıslarla değil, aksine vatandaşa yapılacak olan hizmetlerledir. Söz konusu Manisa ise gerisi teferruattır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com