Reklam
  • Reklam

İnci: "Kongreye Kadar Göreve Devam Edeceğim"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla büyükşehirlerdeki ilçe kongrelerine ara verildi. 51 ilde ilçe kongreleri sürerken, 30 büyükşehirde ilçe kongreleri ertelendi.

11 Ekim 2017 - 19:28

"Kasım ayından itibaren yeni kongre tarihleri alınacak"
AK Parti'nin Manisa'da il ve 8 ilçe kongresi ertelenirken, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Kasım ayından itibaren yeni kongre tarihlerinin alınacağını söyledi. Bazı illerde metal yorgunluğu ileri sürülerek belediye başkanlarının görevden alınmasıyla ilgili olarak ise Mersinli, Manisa'da böyle bir durumun yaşanmayacağına inandığını kaydetti. 

Aralarında Gördes'in de bulunduğu kongresi ertelenen ilçelerin Soma, Kırkağaç, Akhisar, Selendi, Demirci, Alaşehir ve Sarıgöl olduğu bildirildi.

Geçtiğimiz ay İlçe Başkanı Mehmet İnci  yapılacak olan kongrede aday olmayacağını açıklamasının ardından, kongre öncesinde görev değişikliğine gidilmişti. Ak Parti Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ve Manisa İl Başkanı Berk Mersinli’nin yaptıkları toplantı neticesinde ilçe başkanları netleşmiş ve Ak Parti Gördes İlçe Başkanlığı’na Taner Yiğit atanmıştı. 

"Kongreye kadar göreve devam edeceğim"
Kongre sürecinin ertelenmesinin ardından sosyal medya üzerinden bir mesaj yayınlayan İlçe Başkanı Mehmet İnci; yapılacak olan kongreye kadar göreve devam edeceğini ifade ederek; " Değerli dava arkadaşlarım Gördes Ak Parti Teşkilatı İlçe Başkanı olarak ben ve yönetim kurulum su an itibari ile ilçe kongresi yapılana kadar görevimize birlik beraberlik içinde devam etmekteyiz. Dün olduğu gibi bugün de var gücümüzle ilçemize ve insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Tüm kardeşlerimize partimizin ve gönlümüzün kapıları acıktır. İlçe Teşkilatı olarak sizlerin her türlü sıkıntılarına derman olmak en büyük gayemizdir. Selam ve muhabbetle tüm kardeşlerimi ve dava arkadaşlarımı selamlıyorum"

İlçe Başkanı Mehmet İnci'nin Ak Parti Gördes İlçe Kongresi'nde aday olmayacağını açıklamasının ardından Ak Parti Genel Merkezi tarafından Gördes İlçe Başkanlığına ataması yapılan Taner Yiğit önümüzdeki günlerde yapılması planlanan kongre ile birlikte göreve başlayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Ali Uçak Sıcak Asfalt Çalışmalarını İnceledi
Başkan Ali Uçak Sıcak Asfalt Çalışmalarını İnceledi
Tarihi Bina gün yüzüne çıktı
Tarihi Bina gün yüzüne çıktı
www.manisagundemi.com