HIRKALI’NIN SU SIKINTISI GİDERİLDİ

MASKİ Genel Müdürlüğü, Demirci’nin Hırkalı Mahallesi’nde açılan yeni sondajın terfi hattı bağlantısını yaparak mahalleye içme suyu temin etti.

30 Temmuz 2018 - 18:35

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki çalışmalarıyla vatandaşları ihtiyaç duydukları altyapı hizmetiyle buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda MASKİ, Demirci ilçesine bağlı Hırkalı Mahallesi’nde açtığı yeni sondajı da devreye aldı. Suyun kaynaktan mahallenin deposuna iletilmesini sağlayan terfi hattı da İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekiplerince döşendi. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Hırkalı sakinleri sağlıklı ve yeterli içme suyunu kavuştu.
“Çok şükür şuan suyumuz bol”
Hırkalı Mahalle Muhtarı Garip Topal, “15 sene önce İl Özel İdaresi zamanında açılan sondaj kuyumuzun arızalanması üzerine MASKİ’ye su sıkıntısı çektiğimizi bildirdik. Sağ olsunlar hemen çalışmalara başladılar. Yeni sondajımız açıldı. Kışın kullandığımız doğal kaynak suyumuz da mahallemize bağlandı. Büyükşehir Belediyemizin gayretleriyle su sıkıntımız giderildi. Elbette ki bu işler hemen olmuyor. Belirli bir planı, programı ve zamanı var. Çok şükür şuan suyumuz bol. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Başta Cengiz Başkanımız olmak üzere, MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a ve ilçemizdeki yetkililere sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com