Hedef koleji 10 yaşında

Manisa’nın en önemli ve en başarılı eğitim kurumları arasında yer alan Hedef Eğitim Kurumları bünyesinde 180 öğrenciyle eğitim öğretime başlayan Hedef Koleji, 10. onur yılını kutluyor.

26 Kasım 2018 - 13:15

Bugün 503 öğrencinin eğitim gördüğü Hedef Koleji 10. onur yılını 24 Kasım Öğretmenler Günü ile birlikte kutladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi Lale Salonu’nda düzenlenen programa Hedef Eğitim Kurumları kurucularından CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, Hedef Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Mustafa Kader, Hedef Koleji Müdürü Semra Güven katıldı. Yoğun ilginin olduğu programda veliler yer bulamayınca ayakta izlemek zorunda kaldı. 

Programın açılış konuşmasını yapan Hedef Koleji Müdürü Semra Güven,  “Eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkar öğretmendir' sözleriyle bizleri isimsiz kahramanlar olarak niteleyen, yücelten atamızın işaret ettiği değerli bir mesleğin mensubu olmaktan umutlanarak uzun yıllar pek çok öğrenciye yön vermenin gururuyla Hedef Kolejinin müdür öğretmeni olmanın onurunu da taşıyorum yüreğimde. Bu seçkin eğitim yuvasında tüm öğretmen arkadaşlarımızla birlikte cumhuriyetimizin geleceği olan, onu koruyup kalkındıracak nesilleri yetiştirme görevini, zor ama şerefli ve en güzel mesleklerini icra ediyoruz heyecan ve mutlulukla. Hedef Kolejinde mezunlarımızın hayata hazırlanmasında emeği geçen başarılara katkı veren tüm öğretmen arkadaşlarımıza teşekkürlerimi ileterek bundan sonraki daha büyük başarılara fiziki donanımıyla katkı sağlayacak yeni okul ortamına kavuşma heyecanımızı yüreklerimizde taşımaktayız. Başarılı tablomuzda öğretmen ve öğrencilerimin yanında sız değerli velilerimiz ve kurucularımızın katkıları da yadsınamayacak bir gerçektir.  Hedef Kolejinin başarı ve mutluluklarını tanıklık edeceğimiz nice onuncu yıllarına.

Hedef ailesinin Manisa’da 25 yıldır hizmet verdiğini açıklayan Hedef Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Mustafa Kader, “Eğitim olarak gerçekten köklü bir yapımız var. Semih Balaban ile bu işe soyunduk, iyi ki soyunmuşuz. Sizler gibi değerli eğitimcilerle, velilerle, velilerin çocuklarıyla çok iyi noktalara geldiğimizi görüyorum” dedi. 

10 yıl önce 180 öğrenciyle ve 30 çalışanla bu yola başladıklarını kaydeden Kader, “Bugün öğrenci sayımız 500’ün üzerine çıktı.  Birçok ilde, ilimizde okullar kapanırken biz 4-5 yıldır araştırıyoruz ama maalesef Manisa Merkez çok farklı bir yapısı var. Biz 5 yıldır okul yapacak arsa bulamadık. Karşımıza çıkan arsaların birçoğu imarsız. Şuanda yerimizi aldık. Türkiye’nin ekonomik koşulları kötüye gittiği bir durumda, sıkıntıların yaşandığı bir durumda yatırım yapabilmek gerçekten çok güç. Belki ruhsatımı da alarak inşallah kurucular kurulu toplantısıyla en yakın zamanda ülkemizin ekonomik koşulları el verirse inşaatımıza başlamak istiyoruz” diye konuştu.  Konuşmaların ardından Hedef Koleji öğretmen korosu sahneye çıktı. Öğrencilerine bilgilerini, sevgi ve sabırla sunan değerli öğretmenler her biri birer öğrenci ciddiyetiyle, kendilerine göre daha profesyonel olan arkadaşlardan destek alarak heyecanla hazırladıkları programı sundular.  Öğretmenlerin verdiği konser büyük alkış aldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erkek Sneakers Maksimum Konfor Ve Rahatlık Sunuyor
Erkek Sneakers Maksimum Konfor Ve Rahatlık Sunuyor
4,5 YILDA 9500 BEBEK ZİYARET EDİLDİ
4,5 YILDA 9500 BEBEK ZİYARET EDİLDİ
www.manisagundemi.com