Hasan Türekli Öğrencilerden Dünyaya Barış Mesajı

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi ve İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklığıyla 2017 yılında başlayan Erasmus+  KA229 projesi; (PEACE ) Fransa, İtalya, İsveç ve Hollanda ile ortaklaşa yürütüldü. PEACE  projesi kapsamında Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesinden bu ülkelere  toplam 12 öğrenci ve 12 öğretmen ile çeşitli tarihlerde ziyaretler gerçekleştirildi.  

29 Mayıs 2019 - 17:33
Reklam

19-25 Mayıs tarihleri arasında İsveç’in başkenti Stockholm şehrine  projenin son  ziyareti gerçekleştirildi. İsveç’e yapılan proje ziyaretine 6 öğretmen 6 öğrenci katıldı. Erasmus kapsamında gerçekleştirilen PEACE(BARIŞ) adlı projenin son ziyaretine İtalya, Fransa ve Hollanda’dan da ortaklarımız katıldı. Dolu dolu ve yoğun bir tempoda geçen hafta içerisinde katılımcılar ev sahibi Stokholm Bromma Gymnasium Lisesini, şehrin tarihi ve turistik yerlerini, doğa güzelliklerini ve müzelerini gezme ve tanıma fırsatı buldular. Proje kapsamında öğrencilerden oluşturulan karma gruplar  daha önce yazılan zincir hikayelerini resmettiler. Ayrıca öğrenciler birbirlerini tanımak  için değişik egzersizler yaptı ve DROTTNİBNHOLM Sarayı’nın bahçesinde geleneksel İsveç oyunu Bombol oynadı. Proje hareketliliği başarılı ve verimli bir şekilde geçti.

Proje yürütücüsü Okulumuz kimya öğretmeni Bahar Tiryakioğlu Hasan Türek Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu diğer bir proje olan GOALS ile Polonya, Almanya ve Çekya’ya 15 öğrenci ve 9 öğretmen bu ülkelere ziyaret gerçekleştirmiş olup, bu proje kapsamında okulun son haftasında projenin Türkiye ayağı gerçekleştirilecek, bu ülkelerden öğretmen ve öğrenciler misafir edilecektir. Dedi.

Proje yürütücüsü Okulumuz kimya öğretmeni Bahar Tiryakioğlu;  2017 yılında başlatılan PEACE Projesinde; önce okulumuzda barışın sağlanması sonra iç barış ve sonrasında da dünya barışına katkı sağlanması ile ilgili faaliyetlerin  gerçekleştirildiğini ifade etti. Tiryakioğlu; yine 2017 yılından beri yürütülen GOALS projesi için de fiziksel aktiviteyi arttırarak sağlıklı yaşamanın amaçlanmasının planlandığını sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com