Gümülceli’de Dere Taşkınlarını Önleyecek Çalışma Başladı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı’nın Gümülceli Mahallesi’nde dere taşkınlarının önüne geçmek için bir kilometrelik dere temizlik çalışması yürütüyor.

16 Eylül 2019 - 14:40

Manisa Su ve Kanalizasyon (MASKİ) Genel Müdürlüğü, daha güvenli ve temiz dereler için Manisa’nın 17 ilçesindeki çalışmalarında hız kesmiyor. Bu amaçla Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, Saruhanlı ilçesine bağlı Gümülceli Mahallesi’nde iletilen talep üzerine harekete geçti. Mahalle içerisinden geçen derede bir kilometre uzunluğunda temizlik işine başlandı. Çalışmalar tamamlandığında olası taşkın tehlikesi ortadan kaldırılarak, mahallelinin gündelik hayatını güvenle devam ettirebilmesi sağlanacak.
“Bizim için gerçekten önemli bir hizmet”
Gümülceli Mahalle Muhtarı Murat Güleryüz, “Mahallemizin tam içinden geçen deremizde biriken ot ve kirlilikten dolayı daha önce çok sıkıntı çekiyorduk. MASKİ ekiplerimiz gayet güzel bir şekilde çalışıyorlar. Daha çalışma tamamlanmadığı halde şuan yapılan bu işten bile çok memnunuz. Bizim için gerçekten önemli bir hizmet bu. Mahallem adına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve MASKİ’ye teşekkür eder, selamlarımı iletirim. Allah emeği geçen herkesten razı olsun” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com