Gölmarmara Mhp'de İkinci İstifa

Gölmarmara İlçe Teşkilatında yaşanan sıkıntılar nedeniyle MHP Gölmarmara Belediye Meclis Üyesi Amil Efe'den sonra, bir diğer MHP'li üye Hüseyin Doğan'da partisinden istifa ederek bağımsızlar safına katıldı. Doğan, gelişmelere göre meclis üyeliğinden de ayrılabileceğini ifade etti.

17 Haziran 2016 - 12:49 - Güncelleme: 17 Haziran 2016 - 12:58

Milliyetçi Hareket Partisi'nde kongre bilmecesi sıcaklığını korurken, Gölmarmara İlçe Teşkilatında yaşanan sıkıntılar, meclis üyelerinin istifa etmesiyle hat safhaya çıktı. Ak Parti'den istifa ederek MHP saflarına katılan Ahmet Cülen'in MASKİ Gölmarmara Koordinatörlüğü görevine getirilmesinin ardında MHP İlçe Teşkilatı ve MHP'li belediye meclis üyeleri arasında yaşanan gerilim, istifalarla sonuçlandı.

Gölmarmara Belediyesi  MHP Meclis Üyesi Amil Efe partisinden istifa etmiş,  görevine bağımsız meclis üyelisi olarak devam edeceğini belirterek, MHP İlçe Teşkilatı'nı suçlamıştı.

İstifa şokunu tam olarak atlatamayan MHP Teşkilatı, MHP Meclis Üyesi Hüseyin Doğan'ın 17 Haziran 2016 tarihinde Gölmarmara Belediyesi'ne sunduğu dilekçede, MHP Meclis Üyeliğinden istifa ettiğini bildirmesiyle MHP'de yeni bir şok dalgasının yaşanmasına neden oldu.

İstifa gerekçesini 'İşlerim yoğun, bundan sonra özel işlerimle ilgileneceğim' şeklinde açıklayan Doğan, siyaseti bırakma noktasına geldiğini, önümüzdeki süreçte meclis üyeliğinden de istifa ederek siyasi hayatını sonlandırabileceğini de sözlerine ekledi.

ZÜLFÜKAR SEKİZLER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com