Gölmarmara mezarlıklarında çalışmalar hızlandı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı, Gölmarmara mezarlığında incelemelerde bulundu ve eksikliklerin tespitini yaptı. İlçeye kazandırılacak yeni gasilhane...

26 Şubat 2017 - 14:57 - Güncelleme: 26 Şubat 2017 - 15:12

Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı, Gölmarmara mezarlığında incelemelerde bulundu ve eksikliklerin tespitini yaptı. İlçeye kazandırılacak yeni gasilhane için yer arayışında da bulunan ekipler, ayrıca yeni gömü alanı için de tespitte bulundu.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Serpil Çakır, Planlama Şube Müdürü Melek Demirbaş ve Bakım-Onarım Şube Müdürü Gökhan Oğuz Kaya, Gölmarmara ilçe mezarlığında incelemelerde bulundu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Gölmarmara Koordinatörü Ahmet Cülen ve ilçe mezarlık sorumlularıyla birlikte gerçekleştirilen inceleme gezisinde, yeni gömü alanı için tespit yapıldı. Bazı bozulan mezarlıkların tadilatının yapılması için hemen düğmeye basan Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı heyeti, ayrıca mezarlık kapılarının yenilenmesinin de yapılacağını belirtti.
17 ilçede mezarlıkların yenilenmesi, bozulan yerlerin tadilatı ve yeşillendirme çalışmalarına hızla devam ettiklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Serpil Çakır, "Gölmarmara ilçe mezarlığında kuruyan yerlerin yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarına da hemen başlayacağız. Ayrıca yeni gasilhane yapılması için yer tespiti yaptık. Hedefimiz, vatandaşlarımızın ebedi istirahatgahlarını muntazam bir şekilde düzenlemek ve gelen ziyaretçilerin temiz bir ortamda ziyaretlerini gerçekleştirmelerini sağlamaktır. Bu çalışmalarımız tüm ilçelerimizde devam edecek" dedi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com