Diken üstünde değil güven içinde seyahat edin

Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Karaağaç, Kurban Bayramı’nda yola çıkacaklara önemli uyarılarda bulundu. Karaağaç, hem yolcuların hem de şoförlerin diken üstünde değil güven içinde seyahat etmelerini istedi.

08 Ağustos 2019 - 14:05
Reklam

11-14 Ağustos tarihleri arasında Kurban Bayramını kutlayacaklarını belirten Başkan Karaağaç, “Tabi bayram tatili öncesinde ve sonrasında ilimiz İstanbul-İzmir ve Ankara-İzmir geçiş yolu üzerinde yer aldığından trafik hareketliliği ve yoğunluğu olacaktır. Kurban Bayramında birçok hemşerimiz memleketlerine sevdiklerine, tatile giderek bayramlarını en güzel şekilde geçirmek istemektedirler. Burada önemli olan bayram tatili için yola çıkan tüm sürücülerimizin can ve mal güvenliklerinin sağlanması, kazasız bir yolculuk yapmaları amacıyla hız kurallarına mutlaka uyulmalıdır. Araç takip mesafesinin korunması, hatalı sollama yapılmaması, emniyet kemerinin takılması ve kullanılmalıdır. Araç kullanırken cep telefonu kullanılmaması, trafik işaretlerine uyulması, yolun uzunluğuna göre kısa molalar vererek dinlenerek yola devam edilmesi, şehirlerarası otobüs şoförlerimizin uykusuz yola çıkmamaları vb. gibi trafik kurallarına istisnasız uymaları gerekmektedir. Vatandaşlarımıza örnek olmak şoför esnafımıza da düşen görevler vardır. Trafik kurallarına uyarak, örnek davranışları ile vatandaşımıza güzel rol model olarak örnek gösterilmek en büyük dileğimizdir” dedi. 


 Yaklaşan bayram öncesi tedbirlerin artırıldığını söyleyen Karaağaç, “İçişleri Bakanlığımızın almış olduğu sıkı denetimlerle Manisa Valiliğimiz, emniyet, jandarma ve büyükşehir belediyemizin almış olduğu tedbirler ve uyarılar ile Kurban Bayramı öncesi, bayram sürecinde ve sonunda vatandaşları meydana gelebilecek trafik kazalarına karşı uyarmalıyız.  Ve daha dikkatli olmalarını sağlamak Kurban bayramında kazaların en aza indirilmesi hatta hiç olmaması temennisi ile bayramda vatandaşlarımızın acı, üzüntü içerisinde geçirmemeleri için vatandaşlarımızı uyarı amaçlı afişlerle, sloganlar kamu spotları ile daha dikkatli olmaları için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Üzüntü yaşamak istemiyorsak mutlaka trafik kurallarına uyalım. Sevdiklerimizi kaybetmeyelim. Sadece uyarılarımız bayramlar için değil her zaman geçerlidir. Sevdiklerine memleketlerine, tatile giderken, yollarda trafik kurullarına uymaları diken üstünde değil güven içinde seyahat etmelerini istiyoruz. Manisa Şoförler Odası Başkanlığı olarak tüm esnafımıza ve vatandaşlarımıza kazasız belasız sağlık ve sıhhat içerisinde bir bayram tatili geçirmenizi temenni eder. Bayramlarını kutlarız” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com