Demirci'de 4 kilometrelik dere temizlik çalışması

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Demirci ilçesine bağlı 6 noktada başladığı 4 kilometrelik dere temizlik çalışması ile mahallelerdeki taşkın...

28 Aralık 2017 - 17:42 - Güncelleme: 28 Aralık 2017 - 19:24

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Demirci ilçesine bağlı 6 noktada başladığı 4 kilometrelik dere temizlik çalışması ile mahallelerdeki taşkın sıkıntısına son veriyor.
MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde aşırı yağışlarda mağduriyet yaşanmaması için başlatılan dere temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda, Demirci ilçesine bağlı 6 noktada başlayan 4 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştiriliyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar, Pazar ve Mithatpaşa mahallelerinde tamamlanırken Kargınışıklar Mahallesi'nde devam ediyor. Kuzuköy ve Minnetler mahallelerinde de kısa süre içerisinde dere temizlik çalışmaları başlayacak. Ayrıca Demirci'nin turistik yerlerinden biri olan Hisar Kaplıcalarında da bir kilometrelik dere temizlik çalışması tamamlanarak yağmur sularıyla birlikte taşkına sebebiyet veren dere içerisindeki yabancı maddeler tamamen temizlenerek suyun akışı sağlıklı hale getirildi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com