Dadağlı Mahallesi’ne 450 Bin TL’lik Yatırım Başladı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Sarıgöl ilçesine bağlı Dadağlı Mahallesi’nde vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli içme suyu tüketmeleri için 450 bin TL yatırım bedeli ile içme suyu arıtma tesisi çalışmalarına başladı.

12 Nisan 2019 - 10:30

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşlara daha sağlıklı ve kaliteli içme suyu ulaştırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Sarıgöl ilçesine bağlı Dadağlı Mahallesi’nde günde 700 ton içme suyunu arıtmak için çalışmalarına başladı. 450 bin TL’lik bedel ile hayata geçirilecek yatırım sayesinde vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli içme suyu tüketmeleri sağlanacak.
“Daha sağlıklı ve kaliteli suya kavuşacağız”
Dadağlı Mahalle Muhtarı İlyas Tosun, MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılmakta olan içme suyu arıtma tesisinden dolayı memnun olduklarını belirtti. Tosun, “Evlerimizin musluklarından akan suyumuz zaman zaman bulanık akıyordu. MASKİ sağ olsun ilk olarak mevcut içme suyu depomuzu baştan aşağıya yeniledi. Şimdi de mahallemize içme suyu arıtma tesisinin inşaatına başladı. Çalışmalar tamamlandığında daha sağlıklı ve kaliteli içme suyuna kavuşacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com