CHP’li Balaban’dan Demokrasi Örneği

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Kasım ayındaki ikinci ziyaretini geçtiğimiz hafta içinde gerçekleştiren CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, il başkanlığı olarak yerel seçimleri için kendi ikinci raporlarının yanı sıra parti muhaliflerin oluşturduğu Manisa CHP Parti Tabanı’nın da raporunu genel başkana sundu. CHP’li Balaban ayrıca Salihli İlçesi’nde de eğilim yoklaması yapılacağının müjdesini verdi. 

26 Kasım 2018 - 11:38

CHP İl Başkanı Semih Balaban, 23 Kasım günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Kasım ayında ikinci kez makamında ziyaret etti. Ziyarette CHP Salihli İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık’ta yer aldı. 

RAPORLAR KILIÇDAROĞLU’NA SUNULDU

Ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Manisa İl Başkanı Balaban, ziyarette CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na kendi hazırladıkları ikinci rapor haricinde parti içindeki muhaliflerinde hasırladığı raporu sunduklarını ifade etti. CHP’li Balaban yaptığı açıklamada, “Sayın genel başkanımızı Kasım ayı içerisinde ikinci kez ziyaret ettik. Manisa ile ilgili ikinci bilgilendirme raporunu sunduk. Ayrıca il yönetimine muhalif arkadaşlarımızın oluşturduğu Manisa CHP Parti Tabanı’nda hazırladığı raporuda demokrasimizin gereği olarak genel başkanımıza sunduk. Sayın genel başkanımız ile çok verimli bir görüşmemiz oldu. Daha önceki ziyaretimizde olduğu gibi bu ziyaretimiz de de Salın Genel başkanımız Kılıçdaroğlu, yetkinin il ve ilçe örgütlerinde olduğunu belirtti’’ diye konuştu. 

SALİHLİ İLÇESİ İÇİN ONAY ÇIKTI

CHP’li Balaban açıklamasında, daha önce Turgutlu ve Akhisar ilçelerinde eğilim yoklaması için onay aldıklarını, ancak son ziyaretlerinde Salihli İlçesi’nde de eğilim yoklaması yapılması konusunda CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan onay çıktığını dile getirdi. CHP’li Balaban yaptığı açıklamada, “Daha önce Turgutlu ve Akhisar olmak üzere iki ilçemizde eğilim yoklaması kararı çıkmıştı. Ancak eğilim yoklamasının milletvekillerimizin de onayı ile Salihli’de içine koyarak ilçede olmasını istemiştik. İkinci ziyaretimizi de Salihli İlçe Başkanımız ile birlikte ve gerçekleştirdik. Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’da bu talebimi olumlu karşılayarak Salihli’de eğilim yoklamasının yapılması talimatını bizzat bizim yanımızda verdi. Böylece Salihli ilçemizde de eğilim yoklamasını örgütümüzün talepleri doğrultusunda gerçekleştireceğiz’’ dedi. 

“6-7 İLÇENİN BELEDİYESİNİ ARMAĞAN EDECEĞİMİZİN SÖZÜNÜ VERDİK’’

CHP’li Balaban açıklamasında, CHP-İYİ Parti ittifak görüşmelerinin halen devam ettiğinin altını çizerek, “Sayın Genel Başkanımız bizlere ittifak görüşmelerinin devam ettiğini ve görüşmelerin genel merkezde netleştikten sonra illeri de ona göre bir düzenleme yapılacağını ifade etti. Bu düzenlemede de mutlaka il başkanlarıyla da görüş alışverişinde bulunacağını sayın genel başkanımız beyan etti. Özellikle bu yerel seçimlerde Manisa’dan bir çok belediyeyi kazanacağımızı söyledi. Bizde sayın genel başkanımıza bunun sözünü verdik. Manisa’da en az kendisine 6-7 ilçenin belediyesini armağan edeceğimizi söyledik’’ dedi. 

Millet İttifakı görüşmelerinin Aralık ayının başında netleşeceğini ifade eden CHP’li Balaban son olarak, “İttifak konusunda yetki ve son söz genel merkezindir. Bu ittifaka Saadet Partisi’nin eklenilmesi düşünülüyor. Görüşmelerin yapılacağını da kamuoyu ile paylaştılar. Büyükşehir Belediyesi adayımız ittifak görüşmeleri sonunda netleşecek.5 ilçede adaylar kesinleşti. Kırkağaç, Saruhanlı, Gölmarmara, Alaşehir ve Sarıgöl’de adaylar netleşti. Burada çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor’’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com