CHP-İYİ PARTİ İTTİFAK KULİSLERİNDE ERDİNÇ KARAKÖSE İLE İLGİLİ FLAŞ GELİŞME!

Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti arasında devam eden ittifak görüşmelerinde hangi ilçede hangi partinin adayı destekleneceği konusunda kulislerde flaş gelişmeler konuşulmaya başlandı.

29 Aralık 2018 - 12:06 - Güncelleme: 29 Aralık 2018 - 12:11

ERDİNÇ KARAKÖSE'YE FLAŞ TEKLİF..!

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerine Manisa'da ittifak ile girme kararı alan CHP ile İYİ Parti Büyükşehir de İYİ Partinin adayını destekleme kararı alınmıştı. İlçelerinin paylaşımı konusunda henüz bir netlik kazanmamış iken bazı ilçelerde her iki partininde kendi adayını göstermek istemesi nedeniyle henüz mutabakata varılamadığı bilgileri parti kulislerinde konuşuluyor. 

Seçim takviminin başlamasıyla İYİ Parti Saruhanlı ilçe teşkilatının ortak kararıyla Saruhanlı'dan Belediye Başkan Aday Adayı olan Erdinç Karaköse'ye CHP il başkanlığı tarafından flaş teklifte bulunduğu bilgisi kulislerde bomba etkisi yaptı. 

Saruhanlı İyi Parti Belediye Başkan Aday Adayı olan Erdinç Karaköse'nin İYİ Parti Saruhanlı adaylığından vazgeçmesi ve bunun karşılığında daha önce yapılan ittifak görüşmelerinde CHP'ye bırakılması planlanan Yunusemre İlçesinden aday olması durumunda CHP'ninde Yunusemre ilçesini İYİ Parti'ye bırakacağını ve burada desteklemeyi teklif ettiği kulislerde konuşulmaya başladı.

Haber Adem Şahin

YORUMLAR

  • 1 Yorum
www.manisagundemi.com