Çevreci Yatırım Takdir Topluyor

Doğa ve çevreye yönelik yatırımlarıyla adından sıkça söz ettiren Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı en büyük yatırımlardan biri olan Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisini, Manisa Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı ve 

12 Nisan 2019 - 10:28

Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Günay Özcan ziyaret etti. Kentin 40 yıllık çöp sorununa neşter vuran dev tesisi inceleyen heyet, yürütülen çalışmalar hakkında da Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım’dan bilgi aldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yunusemre ilçesine bağlı Uzunburun Mahallesi’nde 110 milyon liralık yatırımla yapılan Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi, kentin 40 yıllık çöp sorununu tarihe gömdü. Manisa Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı da, Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Günay Özcan, Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Melih Melik Kara, Şube Müdürü Güven Yuguranlar ile birlikte Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük ve en çevreci yatırımlarından biri olan modern tesiste incelemede bulundu. Lot alanı, mekanik biyolojik ayrıştırma tesisi başta olmak üzere tesis alanını gezen heyete Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım eşlik etti. Tesiste yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan heyet, çevreci yatırımı beğeniyle karşıladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com