Can, Volkswagen Temel atacak ama ortada konut yok..!

Manisa’da Gayrimenkul Uzmanı Cihan Can, Volkswagen’in Manisa’ya yapacağı yatırımın Manisa için çok önemli olduğunu söyledi. 

10 Ekim 2019 - 14:06

Volkswagen’in tam kapasite çalıştığı zaman işçi miktarına göre konut sayısının yeterli olmayacağını vurgulayan Can, “Volkswagen haliyle beraberinde yan sanayiyi de getirecek. Nasıl ki Vestel hem kendi içerisinde hem de yan sanayiyle beraber çok sayıda insan çalıştırıyorsa aynı şekilde Volkswagen’de onun benzeri olacak. Lakin şöyle bir şey var. Manisa’da imar konusunda sıkıntı var. Bu imar konusunu belediye başkanları bir an önce çözüp müteahhitleri konut konusunda imalat yapabilir duruma getirmesi gerekiyor” dedi.  

Manisa dışındaki insanları Manisa’ya yatırım yapmaları konusunda bilgilendirdiklerini ifade eden Can, “Volkswagen temel kazmaya başladığında, şantiyesini kurduğu zaman bile konutlarda ve etrafındaki arsalarda çok ciddi değer artışları olacak. Belediye başkanlarımızdan inşaat önündeki en büyük maliyet olan arsalardaki maliyetlerin düşürülmesini bekliyoruz.  Muradiye’ye de arsa sahipleri yüzde 50’den bahsediyor. İnşaatın 1 metrekare birim maliyeti bin 250 lira. Yüzde 50 demek bin 250 liralık da arsa sahibinin arsa karşılığı yapıyor. 10 dairelik yerde 5 daireye tekabül ediyor.  Manisa’ya yatırım yapacak insanlar için imarlı arsa sayısını artırmamız gerekiyor” diye konuştu. 

Hükümetin ve belediyelerin Manisa’yı her iki taraftan da büyütme çabasında olduğunu kaydeden Cihan Can, Şehir Hastanesi’nin doğu tarafına yani Nurlupınar’a yapılması, Volkswagen’in de batıya yapılması bunun en önemli örneklerinden olduğunu açıkladı.YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com