Reklam

BU CAMİİ GÖRENLERİ KENDİNE HAYRAN BIRAKIYOR

Saruhanlı’ya bağlı Çullugörece Mahallesi kendi imkânlarıyla 700 kişi kapasiteli cami yaptırdı. Hiçbir kurum ve kuruluştan yardım almadan tamamen mahalle halkının yaptırdığı camii görenleri kendine hayran bırakıyor.

16 Nisan 2018 - 16:05

Saruhanlı’ya bağlı Çullugörece Mahallesi sakinleri kendi imkânlarıyla yaklaşık 700 kişi kapasiteli camii yaptırdılar. Mahalle Muhtarı Mustafa Kılınç camiyi yaptırmanın kolay olmadığını vurgulayarak şunları söyledi. ‘ Biz bu camimizi yaklaşık 20 yılı aşkın sürede bitirdik. Herkes işin ucundan tuttu. Kimse gocunmadı. 1980 yılında inşaata başladık. Ve ibadet etmek için eski köy okulunu 1990 yılına kadar ibadethane olarak kullandık. Bir yandan da camimizin inşaatı yavaş yavaş yükselmeye başladı. Güzel bir ibadethane yapmak istedik. Ve bugün bunu başardığımızı görüyorum.’dedi

‘DIŞARIDAN GELEN MİSAFİRLERİMİZ CAMİMİZE HAYRAN KALIYOR’

Mahalleye gelen misafirlerin köy meydanında ki camiyi görünce hayran kaldığını belirten Muhtar kılınç vatandaşların hemen camiyi gezmek istediklerini belirtti. Muhtar Kılınç bu anlamda örnek olduklarını el birliği ile her işin yapılabileceğinin altını çizerek sözlerine şöyle devam etti. ‘Dışarıdan gelen misafirlerimiz camimize hayran kalıyor. Bize nasıl yaptınız diye soruyorlar. Kolay olmadı tabiî ki çok emek verdik. Allah razı olsun imamımız da çok çok iyi. Geçtiğimiz yıllarda camimiz tamamen bitti. Ve artık vatandaşlarımız rahat bir şekilde ibadetini yapıyor. Ve şunu da belirtmek isterim ki bu mahallenin insanları sosyal sorumluluğu olan insanlardır, elini taşın altına koymasını bilen insanlardır.’ Bir de son olarak tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutluyorum. Ellerin duaya açıldığı bu günlerde rabbim tüm insanların dualarını kabul etmesini diliyorum ‘dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yılmaz, İl başkanlığına getirildi
Yılmaz, İl başkanlığına getirildi
Madende ölen işçi dualarla memleketine uğurlandı
Madende ölen işçi dualarla memleketine uğurlandı
www.manisagundemi.com