Berberler ve Kuaförler'de bayram yoğunluğu

Manisa’da Ramazan bayramının yaklaşmasıyla birlikte berberler ve kuaförlerde yoğunluk başladı. Ancak esnafın gelecek olan müşterilere de uyarısı var.

30 Mayıs 2019 - 12:51 - Güncelleme: 31 Mayıs 2019 - 01:48
Reklam

Kuaför esnafı müşterinin taleplerinin karşılamak için adeta gecesini gündüzüne katıyor. Sanatını ortaya koyarak müşterinin istediği talepleri en iyi şekilde yerine getirmek için mücadele eden berberler, bayram haftasına özel olarak sabahın erken saatinde işe başlıyor ve ancak gecenin geç saatinde evine gidebiliyor. Bazı berber esnafları da bu yoğunluğu en rahat şekilde atlatabilmek için dükkanındaki çalışan sayısını arttırıyor. Kuaför esnafları gelecek olan müşterilere de randevu almaları konusunda uyarılarda bulunuyor.

Normal zamana göre Ramazan Bayramı öncesi müşteri sayısının arttığını ifade eden İlyas Alkan, “Bayrama sayılı günler kaldı. Müşterilerimizden kesinlikle rica ediyoruz. Randevu alıp gelirlerle daha iyi olur. Çünkü yoğunluğumuz başlamıştır. İftardan sonra da çalışıyoruz. Yani kaliteli hizmetin zamana ihtiyacı vardır. Bayram arifesinde daha fazla yoğunluk yaşıyoruz. Bayram dolaysıyla Pazar günü de çalışıyoruz” dedi. 

Sadece berberler değil kadın kuaförleri de yoğun mesai yapıyor.Ayrıca erkek kuaförlerinde olduğu gibi kadın kuaförlerinde de esnaflar randevu ile müşterilerine en iyi hizmeti veriyor.Kadın kuaförlerden Rahime Alıç, “Artış başladı. Artık akşamları da buradayız. Gece geç saatlere kadar buradayız. Tabi ki işler yoğunlaştığı için ekstra eleman artışımız oldu. Özellikle son 3 gün kala yoğunluk daha da artıyor. Özellikle arife günü saat gece 3-4’e kadar gider. Randevu alırlarsa daha kaliteli bir hizmet sunmuş olur. Bizim için de iyi olur, onlar için de iyi olur. Böylece kimse beklememiş olur” diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com