Başkan Ergün, “Zaten 6 aydır kartlı sayaç uygulaması yok”

20 Kasım 2018 - 10:41

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün 2018 yılı 2’inci Olağan Genel Kurulu 2’inci birleşiminde görüşülen bir diğer gündem maddesi de kartlı sayaç uygulaması oldu. Başkan Ergün, kartlı sayaçtan bugüne kadar 1 lira dahi kar elde etmediklerini söyledi.
 
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kartlı sayaçta depozito bedeli alınmamaktadır. Şu anda mekanik sayaç bağlatmak isteyen bir abonemiz, 120 TL depozito, 50 TL sayaç bedeli, 30 TL sökme takma ücreti olmak üzere toplamda 200 TL + KDV ödemek zorundadır. Kartlı sayaçta ise ilk 100 bin sayaçlık ihalede, 165 Lira + KDV, ikinci ihalede ise 195 lira + KDV bir bedelle vatandaşlarımıza temin edildi. Biz zaten bu kartlı sayaç uygulamasını 6 ay önce kaldırdık. Çünkü sayaçlar kur farklarından dolayı şu an 450 lira oldu. Mevcutta 250 bin kartlı sayaç abonesi var. Bunun 15-20 bini büyükşehir olmadan önce Ahmetli ve Kırkağaç gibi ilçelerde belediyeler tarafından takılmış olanlardır.”
 
“Kartlı sayaçtan 1 lira dahi kazanç elde etmedik”
Başkan Ergün, kartlı sayaç ihale bedelinin üzerine 1 TL dahi kar koymadan, 18 ay vadeli bir şekilde vatandaşlara verdiklerini söyleyerek, ‘Buradan kazanç elde ettiler’ diyenler külliyen yalan söylüyor” dedi.
 
Kartlı sayaç isteğe bağlı oldu
Başkan Ergün, kartlı sayaç uygulamasının 6 aydır yapılmadığını meclis üyelerine ifade ederek, gündem maddesini meclise sundu. MASKİ Genel Kurulu’ndaki üyelerin oybirliği ile aldığı karar üzerine komisyon kararı kabul edilerek, kartlı sayaç uygulaması meclisin karar aldığı tarihten itibaren isteğe bağlı oldu.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Volkan güney
  1 yıl önce
  Sökün abim kart sayacimi sayaciniz yuzunden 1500 tl ceza yemek zorundamiyim ben istemiyorum kartli sayac sokun abim hepsii yalan filan hep dolap
 • Vatandaş
  1 yıl önce
  Kartlı sayaç takılırken bize sorulmadı mecbur dediler ve taktılar yani isteğe bağlı değil
 • Rıdvan petek
  1 yıl önce
  Bende değiştirmek istiyorum mümkünmü başkanım
 • Bedriye yüksel
  1 yıl önce
  Benim kartli sayac oldu ve zorunlu yaptıniz eyer kabul etmezsem ceza yersiniz dediniz ben şuan kartli sayacımı degiştirmek istiyorum normal sayac istiyorum bu mümkün mü??
www.manisagundemi.com