Atatürk’e Hakaret Eden Kadın Tutuklandı

Sosyal medyada yayılan bir videoda Gazi Muatafa Kemal Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci Ankara'da gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Atatürk'e hakaret eden İnci hakkında soruşturma başlatıp yakalama kararı çıkarmıştı.

28 Temmuz 2018 - 10:43

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Safiye İnci gözaltına alındı.Alınan bilgiye göre, Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret ettiği görüntüsü sosyal medyada yer alan Safiye İnci hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından başlatılan soruşturmanın ardından polis ekipleri çalışma başlattı.İnci, Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekiplerince Demet evler semtinde belirlenen adreste yakalandı.Gözaltına alınan zanlı ifade işlemleri için emniyete götürüldü.

Ne Yapmıştı ?

Safiye İnci, Anıtkabir ziyaretinde çektiği bir videoda, Atatürk’ü sevmediğini söyleyerek ağır hakaretlerde bulunuyor. Safiye İnci paylaştığı videoda, "Geldiğim için çok utanıyorum. Çok ısrar ettikleri için geldim. Atatürk'ü zerre kadar sevmiyorum. Türkiye'yi de Atatürk kurtarmadı. Hani Tayyip'i sevmeyen Atatürkçüler var ya… Atatürk Tayyip'in b.ku bile olamaz" ifadeleri kullandı. Videonun yayılmasının ardından sosyal medyada da genç kıza tepki yağdı. Tutuklanması için çağrı yapılan genç kız paylaşımların çoğalmasının ardından pişman olduğunu belirttiği bir video yayınladı. Görüntüleri kendisinin görüşlerine saygı duymayan bir arkadaşına inat olsun diye çekip sadece ona yolladığını ifade eden İnci, “Atatürk’e saygı duymasam Anıtkabir’e gitmezdim” dedi.

Soruşturma Başlatıldı İstanbul'da yaşayan bir genç kız olduğu bilinen Safiye İnci'nin Atatürk'e hakaret içeren videosunun ardından halk, sosyal medyadan İnci'nin tutuklanmasına yönelik paylaşımlarda bulunmaya başladı. Tepkiler karşısında, Ankara Başsavcılığı olayla ilgili Safiye İnci hakkında soruşturma başlattı.

Nazlı Can

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com