Aloğlu Ege Belediyeler Birliğinde

Manisa’da sivil toplum kuruluşlarıyla önemli çalışmaları hayata geçiren,  31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Cumhur ittifakından Yunusemre Belediye Meclis üyeliğine seçilen Ege İhracatçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ayberk Aloğlu önemli bir göreve layık görüldü. 

13 Nisan 2019 - 15:53

Aloğlu, Yunusemre belediye meclis üyeliğinden sonra Ege Belediyeler Birliğinin meclis üyeliğine de seçilerek Manisa’yı ve Yunusemre’yi Ege’nin meclisinde de temsil etme hakkı kazandı. 

Ege Belediyeler Birliği, Ege’deki büyükşehir, il ve ilçelerin oluşturduğu birlik 100’ü aşkın belediyenin içinde bulunduğu bir kurumdur. EGE Belediyeler Birliği, 1986 yılında zamanın İzmir Belediye Başkanı Dr. Burhan Özfatura tarafından kuruldu. 1996'da merkezi Manisa'ya alınan Ege Belediyeler Birliği, Aziz Kocaoğlu'nun 2009 seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olması üzerine İzmir'e taşındı. Ege Belediyeler Birliği, farklı siyasi partilere mensup belediye başkanlarının üyelikleriyle oluşmuş bir birlik olmasına rağmen siyaset üstü bir kurumdur ve bu vasfını uyumlu çalışmalarıyla sergiledi.

www.manisagundemi.com