7 Bin 500 Tonluk İçme Suyu Deposunun Betonarme İmalatları Tamamlandı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Soma ilçe merkezi için 6 buçuk milyon TL yatırımla inşa etmeye başladığı 7 bin 500 tonluk içme suyu deposunun betonarme imalatlarını tamamladı.

09 Nisan 2019 - 18:47
Reklam

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşların daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu tüketmelerini sağlamak adına çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı, Soma ilçe merkezinin içme suyu kapasitesini arttırmak için başlattığı 7 bin 500 tonluk içme suyu deposunun betonarme imalatını tamamladı. 6 buçuk milyon TL yatırım bedeli ile yapılan çalışma tamamlandığında ilçe merkezinde yaşayan vatandaşlar daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu tüketecekler.
Çalışmalar yüzde 80 oranında tamamlandı
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Soma’da yaşayan vatandaşlara daha sağlıklı ve yeterli içme suyu sağlamak adına başlatılan çalışmanın yüzde 80 oranında tamamlandığını belirterek, “Soma ilçe merkezimizin içme suyu kapasitesini arttırmak için 6 buçuk milyon TL’lik yatırım bedeli hayata geçireceğimiz yeni içme suyu depomuzda çalışmalar aralıksız şekilde devam ediyor. 7 bin 500 tonluk depomuzda betonarme imalatlarımızı tamamladık. İçme suyu bağlantılarını, çevre düzenlemesini, mekanik ve elektrik imalatlarını da kısa sürede tamamlayıp vatandaşlarımıza daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temin edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
www.manisagundemi.com