100 temel kitap Beşeri farkıyla Manisa'da satıldı

Yazar Mehmet Beşeri'nin üstün gayretleriyle geleneksel hale getirilen Manisa Kitap Müzayedelerinin beşincisi Eğitim Araçları Salonunda düzenlendi. 

25 Mart 2019 - 18:23

Müzayedede anı, araştırma, hikaye, gezi, şiir, biyografi ve otobiyografi kitaplarından oluşan 100 adet eser satışa çıkarken Müzayedenin baş eseri ise İslami Araştırmalar Kültür ve Sanat Vakfı tarafından basılmış olan 2. Abdülhamit döneminde Manisa albümü oldu.

Yazar Mehmet Beşeri'nin hazırladığı ve yönettiği bu yıl Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği tarafından düzenlenen Manisa 5. Kitap Müzayedesinde toplam birbirinden değerli 100 eser alıcısıyla buluştu. Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, Yazar Mehmet Beşeri, Şehzadeler Belediyesi Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan ve çok sayıda kitapseverin büyük ilgi gösterdiği müzayedede amaçlarının satıştan ziyade bir farkındalık ve dalgalanma yaratmak olduğunu kaydeden Yazar Mehmet Beşeri bunu başardıkları için umutlu ve mutlu olduklarını söyledi.

Daha önceki yıllarda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Halk Kütüphanesinin katkılarıyla düzenlenen Müzayedenin bu sene Manisa Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği'nin desteğiyle gerçekleştirildiğini belirten Beşeri, “Beşincisini bu yıl düzenlediğimiz Manisa Kitap Müzayedelerindeki amacımız ve sorunumuz kitap satmak, para kazanmak, şunu ya da bunu yapmak değil. Sorunumuz bir dalgalanma ve hareketlenme yaratmak, insanların kitapa olan ilgisini çekmek. Müzayede de herkesimin dikkatini mutlak çekecek eserler yer almaya devam ediyor, bundan sonra da aynı şekilde geleneksel hale getirdiğimiz müzayedeyi sürdürmeye kararlıyız” diye konuştu.

Yazar Mehmet Beşeri'nin büyük bir emekçi ve kültür elçisi olduğunu söyleyen Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, “Manisa 5. Kitap Müzayedesini alnımızın akıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Emek veren ve ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum. Ancak gönül ister ki kitap daha çok okunsun ve kitaba daha fazla ilgi gösterilsin. Okumayan, araştırmayan, sorgulamayan bir toplum gerçeği her geçen dönem yüzümüze bir tokat misali çarpıyor adeta” dedi.

www.manisagundemi.com